Úvodní slovo


Vyšlo v časopise: Hojení ran 7, č. Supplementum 1: 0, 2013
Kategorie: Úvodní slovo

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí přátelé hojení ran,


je mi velkou ctí, že Vás mohu pozvat jménem svým i jménem organizačního výboru na V. ročník konference RANDE 2013, která se uskuteční ve dnech 6.–7. června 2013 v Hotelu Vitality ve Vendryni, nedaleko Třince. Od našeho prvního setkání v roce 2007 uběhlo již téměř 6 let, za které doznala medicína i celá naše společnost řadu změn. Potřeba vzájemných setkání a výměny zkušeností ale přetrvávají i nadále.

Společným mottem letošního kongresu je myšlenka „Léčba ran krizi navzdory“. Ekonomická krize v posledních letech negativně zasáhla všechny země Evropské unie. Zatímco politici diskutují o příčinách a vlivu na náš život, zdravotníci jsou postaveni před daleko prozaičtější problémy, které s sebou přináší každodenní práce s nemocnými. Na letošní konferenci bychom rádi poukázali na potřebu meziprofesní a mezioborové spolupráce v léčbě ran, která je zaměřena na klienta jako celek. Naše geografická poloha v severovýchodním cípu České republiky nás pak přímo vybízí k tomu, abychom své zkušenosti sdíleli spolu s kolegy z Polska a Slovenska.

Protože v diskusi je důležitý názor každého, dostanou účastníci možnost interaktivně se do ní zapojit s využitím hlasovacích zařízení. Další letošní novinkou jsou dva interaktivní workshopy zaměřené na principy odlehčení chodidla a metody débridementu ran. Účastníci si na nich budou moci doslova osahat nástroje a přístroje, bez kterých bychom se v praxi při ošetřování pacientů s ránou neobešli. Mezi hlavní témata konference patří: syndrom diabetické nohy, novinky v podtlakové terapii ran, ranná infekce, nehojící se rány u pacientů ve stáří, zkušenosti z domácí péče a problematika dekubitů. Program kongresu bude také obohacen o komentované záznamy zákroků z operačního a radiointervenčního sálu Nemocnice Podlesí a.s.

Sám dobře vím, že péče o nemocné je náročný a vyčerpávající proces, který každého z nás stojí spoustu energie. Někdy se tak dostáváme až na samotný pokraj našich sil. Pokud se vám v prostředí příjemného hotelového komplexu s možností relaxace těla i ducha podaří nalézt ztracenou rovnováhu a doplnit si odborné poznatky i životní energii, budeme vědět, že vaše účast na setkání nebyla zbytečná.

Těším se na společné setkání s Vámi na této prestižní akci, kterou pořádá Nemocnice Podlesí a.s. spolu se Vzdělávacím institutem Agel, Českou společností pro léčbu rány, Spolkem lékařů v Třinci ČLS JEP a městem Třinec. Na tomto místě bych rád poděkoval nakladatelství GEUM, které se ujalo role vydavatele Sborníku abstrakt přednášek. Můj dík patří také všem partnerům a sponzorům, kteří se rozhodli konferenci podpořit.

Na shledanou v Třinci.

MUDr. Jan Stryja

Prezident kongresu RANDE 2013


Štítky
Chirurgie všeobecná Sestra Domácí péče
Článek Program

Článek vyšel v časopise

Hojení ran

Číslo Supplementum 1

2013 Číslo Supplementum 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
nový kurz
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více