-
Články
- Vzdělávání
- Časopisy
Top články
- Témata
- Kongresy
- Videa
- Podcasty
Nové podcasty
Reklama- Volná místa
Doporučené pozice
Reklama- Praxe
Hemagel i na předpis
1. 4. 2010
Přípravek Hemagel vyvinutý českými vědci hradí od ledna 2010 zdravotní pojišťovna. Úhrada pokryje tři čtvrtiny ceny. Pacienti až do konce roku 2009 platili v lékárně za pětigramové balení přibližně 150 korun, za třicetigramové 450 korun. Pro seniory a chronicky nemocné pacienty s rozsáhlými ranami tak byl přípravek hůře dostupný.
Přípravek Hemagel vyvinutý českými vědci hradí od ledna 2010 zdravotní pojišťovna. Úhrada pokryje tři čtvrtiny ceny. Pacienti až do konce roku 2009 platili v lékárně za pětigramové balení přibližně 150 korun, za třicetigramové 450 korun. Pro seniory a chronicky nemocné pacienty s rozsáhlými ranami tak byl přípravek hůře dostupný. Od ledna 2010 zaplatí s použitím poukazu na zdravotnický prostředek vystaveným lékařem za malé balení pouze 38 korun, za velké 113 korun.
Zařazením do úhradové vyhlášky se mast stala pro nemocné dostupnější. Pacienti ušetří peníze a rychleji a bez komplikací se jim hojí rány. Peníze ušetří i zdravotní pojišťovna, komplikace léčbu prodražovaly.
InzerceZdroj:
http://www.hemagel.cz/informace-o-hemagelu
http://www.zdravky.cz/zpravodajstvi/z-domova/hemagel-je-hrazen-pojistovnami
Líbil se Vám článek? Rádi byste se k němu vyjádřili? Napište nám − Vaše názory a postřehy nás zajímají. Zveřejňovat je nebudeme, ale rádi Vám na ně odpovíme.
Štítky
Dětská chirurgie Chirurgie všeobecná Interní lékařství Praktické lékařství pro dospělé
KongresyOdborné události ze světa medicíny
23. 4.Konference Etické a právní aspekty péče o duševní zdraví se zaměřuje na klíčové dilema současné psyc...
Všechny kongresy
Nejčtenější tento týden- Oxymetazolin v léčbě akutní rýmy = rychlá dekongesce a kratší trvání onemocnění
- Pěstování jícnů, podvržené snímky, patolízalská AI a překlonované myši – „jednohuhubky“ z výzkumu 2026/10
- AUDIO: Co přinesl 20. kongres primární péče
- Prof. Jan Škrha: Metformin je bezpečný, ale je třeba jej bezpečně užívat a léčbu kontrolovat
- OBRAZEM: Psychiatrická klinika VFN má tři nové denní stacionáře
Mohlo by vás zajímatPřihlášení#ADS_BOTTOM_SCRIPTS#Zapomenuté hesloZadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.
- Vzdělávání