Novinky z konference ARVO

26. 2. 2010

Asociace pro výzkum v oftalmologii (Association for Research in Vision and Ophthalmology, ARVO) a společnost Pfizer se rozhodly založit nové ocenění pro mladé vědce, které je pojmenované po významném oftalmologovi Carlu B. Camrasovi.

Asociace pro výzkum v oftalmologii (Association for Research in Vision and Ophthalmology, ARVO) a společnost Pfizer se rozhodly založit nové ocenění pro mladé vědce, které je pojmenované po významném oftalmologovi Carlu B. Camrasovi. Úkolem tohoto ocenění je mimo jiné připomenout život a dílo doktora Camrase, který zemřel počátkem roku 2009. Společnost Pfizer bude nové ocenění podporovat prostřednictvím nadace ARVO pro výzkum oka (ARVO Foundation for Eye Research, AFER).

Nové ocenění pro mladé vědce

Carl Camras se specializoval na výzkum glaukomu a byl známý především pro svou vedoucí úlohu při vývoji analogů prostaglandinů, které se dnes využívají k léčbě zvýšeného nitroočního tlaku u pacientů s glaukomem. V průběhu své kariéry se Camras osobně zasazoval o výchovu nové generace mladých vědců a staral se o to, aby se dostatečný počet mladých výzkumníků věnoval právě oftalmologii.

Obchodní ředitel Pfizer Ophthalmics Robert Besthof zdůvodnil vznik nového ocenění takto: „Stejně jako Carlu Camrasovi, také naší společnosti Pfizer Ophthalmics záleží na zlepšování života pacientů. Toho můžeme dosáhnout jen účinnou spoluprací jak na poli výzkumu, tak v oblasti každodenní péče o pacienta.“ Laureáti ocenění budou vybráni na základě své vysoké vědecké kvalifikace a dosažených vědeckých výsledků, nových koncepcí či průlomových technologií. Ty by měly vést ke zlepšení prevence, léčby nebo diagnostiky na poli oftalmologie.

Ročně bude možné rozdat až tři ocenění v hodnotě 10 000 dolarů a po příštích deset let počínaje květnem letošního roku se budou ceny každoročně oznamovat na konferencích ARVO. Nominace na první ročník ocenění bylo možné podávat on-line do 1. února 2010. Výsledky budou slavnostně vyhlášeny na konferenci ARVO 2. května. Nominovaným vědcům nesmí být v době nominace více než padesát let.

(vek)

Zdroj: The Prevention, Treatment And Diagnosis Of Eye Disease: ARVO Foundation And Pfizer Ophthalmics Honor Carl B. Camras With Translational Research Award. Dostupné z http://www.medicalnewstoday.com/articles/168632.php – publikováno on-line 26. 10. 2009.Štítky
Oftalmologie
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se