Znalost portfolia inkontinenčních pomůcek lékařům usnadňuje komunikaci s pacienty

9. 5. 2018

Výběr vhodných inkontinenčních pomůcek znamená pro pacienty s močovou inkontinencí nejen zajištění hygieny, ale umožní jim také věnovat se aktivitám, které by bez správně zvolené pomůcky byly přinejmenším komplikované. Lékař jako průvodce onemocněním je vhodným zdrojem informací rovněž o různých druzích pomůcek.

Inzerce

Úvod

Škála inkontinenčních pomůcek je velmi široká a všechny vložky, pleny i kalhotky jsou uzpůsobeny nejen stupni inkontinence, ale také pohlaví pacientů. Správně zvolená pomůcka musí pacientovi vyhovovat svou velikostí a savostí a splnit další parametry kvalitní, funkční pomůcky. Všechny výrobky značky Seni tyto vlastnosti splňují a pacienti se mohou spolehnout mimo jiné na prodyšnost a neutralizaci zápachu.

Vložky pro ženy i pro muže

Pro nejméně závažný stupeň inkontinence jsou vhodnou pomůckou vložky, u nichž je potřeba pacienty upozorňovat na zásadní rozdíly v porovnání s běžnými menstruačními vložkami. Obavy pacientů z nepohodlí či indiskrétnosti nejsou na místě, protože vložky jsou anatomicky tvarované, uchycují se ke spodnímu prádlu a jsou opatřené ochrannými hydrofobními volánky. Inkontinenční vložky mohou používat i muži, pro které je v portfoliu Seni speciálně uzpůsobená řada pomůcek pro různou intenzitu úniku moči.

Pomůcky dle stupně inkontinence

Závažnější stupeň inkontinence vyžaduje vyšší míru ochrany. Pacientům lze doporučit anatomicky tvarované pleny v kombinaci s fixačními kalhotkami, které zajistí komfort a chrání pokožku před podrážděním a otlaky. Díky absenci latexu se při jejich používání minimalizuje riziko alergických reakcí. Samozřejmostí je dostupnost v různých velikostech. Specifikace savosti, velikosti i administrativní náležitosti související s předepsáním poukazu na inkontinenční pomůcky jsou uvedeny v přehledné preskripční kartě Seni.

Natahovací i plenkové kalhotky, které tvoří součást portfolia inkontinenčních pomůcek, jsou osvědčenou ochranou pro mobilní i imobilní pacienty. Imitují spodní prádlo, efektivně distribuují vlhkost a díky indikátoru vlhkosti mohou pacienti či pečující osoby lépe načasovat výměnu pomůcky.

Podpora hygieny

Pacientům lze v rámci prevence opruzenin či proleženin doporučit také výrobky ze tří produktových řad specializované kosmetiky Seni Care – k dispozici jsou čisticí, regenerační i ochranné přípravky. Hygienu při inkontinenci dále podpoří absorpční podložky, které mají povrch z měkké netkané textilie a lékaři je mohou předepisovat na poukaz stejně jako vložky, pleny či kalhotky.

(pak)

Zdroj: www.seni.cz

Štítky
Praktické lékařství pro dospělé Urologie
Partner sekce
Nejnovější kurzy
Psoriáza: patofyziologické mechanizmy, léčba
Autoři: Prim. MUDr. Spyridon Gkalpakiotis, MBA. Ph.D.

Možnosti nefarmakologického ovlivnění hypercholesterolémie
Autoři: MUDr. Marek Vícha, doc. MUDr. Jan Václavík, F.E.S.C. Ph.D.

Hořčík nad zlato aneb Nedostatek magnézia z pohledu internisty, neurologa a gynekologa
Autoři: MUDr. Jarmila Křížová, Ph.D., MUDr. Magdaléna Hlavačková, MUDr. Petra Herboltová

Přejít do kurzů
Nejčtenější tento týden Celý článek
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se