Beskydské alergologické a imunologické dny 2011


Autoři: M. Jurečka
Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2012; 151: 112
Kategorie: Sjezdy

Malenovice, 18. až 19. listopadu 2011

Ve dnech 18. až 19. listopadu 2011 se uskutečnily v Malenovicích pod Lysou horou již XIII. Beskydské alergologicko-imunologické dny. Program pro odborné účastníky sympozia byl opět koncipován z teoretického a praktického nadhledu.

V přednášce MUDr. M. Dostála (Program Ostrava – nemocnost předškolních dětí) se mohli všichni seznámit se závěry této studie hodnotící vztah dětské nemocnosti ke zhoršování ekologických podmínek na Ostravsku. MUDr. M. Balner informoval o významu diagnostiky GER u dospělých ve vztahu k astmatickým i jiným klinickým potížím. Kombinovaná prezentace doc. MUDr. V. Petrů a zdravotní sestry J. Šimoníčkové uvedla přítomné do aktuální problematiky provádění a hodnocení kožních testů v praxi. Přednáška MUDr. I. Krčmové seznámila s novými možnostmi alergenové imunoterapie v současnosti. Závěrem prvního přednáškového dne zazněla přednáška MUDr. M. Grimmové o nové klinické studii týkající se léčby antileukotrieny v alergologické praxi.

Druhý přednáškový den byl ve znamení klinických kazuistik. Kazuistiky v pneumologii (MUDr. R. Tyl), kazuistiky v kojenecké alergologii (MUDr. J. Matuška), přednáška na téma přecitlivělosti na vyšetřovací a operační rukavice (MUDr. T. Rohovský).

Závěrem bloku prezentací byli účastníci seznámeni s novými laboratorními perličkami v diagnostice alergických a imunologických onemocnění (RNDr. I. Lochman) a s novinkami našeho oboru v roce 2011 (MUDr. J. Bystroň).

Podle názorů účastníků semináře splnilo odborné setkání své poslání, byly vysloveny podněty a náměty pro tvorbu programu Beskydských dnů v roce 2012, na které jsou všichni, kdo budou mít zájem, srdečně zváni.

MUDr. Mořic Jurečka

ambulance AKI Příbor

742 58 Příbor

e-mail: moric.jurecka@seznam.cz


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka
Článek Kniha

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých


Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Příběh jedlé sody
nový kurz
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se