Diabetes mellitus a doplňky stravy. Průvodce pro každodenní praxi
(Z odborné literatury)


Kategorie: Vychází pouze online

Perušičová J, Piťhová P, Račická E. Diabetes mellitus a doplňky stravy. Průvodce pro každodenní praxi. Praha: Maxdorf 2013. Počet stran 120. ISBN 978-80-7345-337-4.

Nedávno vydaná kniha si dala za cíl zpracovat zhruba na 100 stranách v 5 kapitolách (1. vitaminy, 2. doplňky stravy a bylinné extrakty, 3. náhradní sladidla, 4. čaj a káva, 5. alkohol/víno) téma, na které narážíme při každodenní práci s pacienty v diabetologických ambulancích. Je jistě dobrým záměrem nabídnout lékařům kvalitní přehled a hodnocení doplňků stravy, neboť řada pacientů přicházejících do ambulance se sama v problematice dobře orientuje a chce s lékařem na toto téma diskutovat.

Úvodní kapitola o vitaminech je bohatá mimo jiné na recentní zajímavé informace o vitaminu D a naznačuje, že jeho úloha zřejmě bude větší, než se dnes prezentuje.

V kapitole o doplňcích stravy jsou vypsány ty, které mohou mít hypoglykemizující účinky nebo kladné účinky na cévní stěnu, hladinu lipidů a tedy kardiovaskulární komplikace. Jsou nabídnuty střízlivé, racionální informace, které představují potravinové doplňky jako prvek, který může příznivě ovlivnit zdravotní stav, nikoliv léčit či předcházet vzniku onemocnění.

Diabetologové zajisté uvítají kapitolu o náhradních sladidlech. Dočteme se jednak o posuzování jejich nezávadnosti, klasifikaci (podle původu – syntetická a přírodní, podle nutriční hodnoty – energetická a neenergetická, podle chemické struktury), jejich zařazení do dietního plánu a související doporučení České diabetologické společnosti a Americké diabetologické asociace k praktickému využití sladidel.

Poslední dvě kapitoly jsou neméně čtivé. Čaj, káva a alkohol jsou hodnoceny jako nepochybně protektivní, záleží však na kvalitě, druhu a množství, v jakém jsou konzumovány. Závěr knihy je doplněn barevnou přílohou exotických rostlin a plodů, které jsou v knize zmíněny.

Kniha vyšla v nakladatelství Maxdorf, v brožované podobě v kvalitním redakčním a knihařském zpracování, v edici Současná diabetologie, svazek 6.

MUDr. Jana Pecová

www.fnusa.cz

e-mail: jana.pecova@fnusa.cz

Doručeno do redakce: 7. 7. 2013


Štítky
Diabetologie Endokrinologie Interní lékařství

Článek vyšel v časopise

Vnitřní lékařství


Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
nový kurz
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Příběh jedlé sody
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se