Hojení rozsáhlého dekubitu v sakrální oblasti s využitím přípravků Microdacyn a Revamil – kazuistika

15. 11. 2015

Terapie dekubitů většího rozsahu bývá velmi problematická. Podle kazuistiky popisující léčbu pacientky na LDN Chrudimské nemocnice může kombinace přípravků Microdacyn a Revamil účinně podpořit rychlé zhojení podobných ran.

Inzerce

Pacientka Z. N., narozená roku 1930, byla 17. 9. 2014 po osteosyntéze distálního femuru přijata na LDN Chrudimské nemocnice s dekubitem o velikosti 17 × 10 cm v sakrální oblasti. Rána silně zapáchala, byla kryta žlutým povlakem, byla přítomna macerace, zarudnutí okolí a mírná exsudace z porušených ploch. Po počáteční léčbě dle vzoru odesílajícího oddělení (Atrauman Ag krytí + sterilní mul s Prontosanem) nedošlo během dvou dnů ke zlepšení stavu. Bylo proto rozhodnuto o změně prostředků hojení na obklady s Microdacynem v kombinaci s Revamilem, převazy probíhaly obden.

26. září došlo k rozdělení dekubitu epiteliálním můstkem na dvě části o velikostech 9 × 5 cm a 6 × 5 cm. Za několik dnů, 2. října,  byl nález následující: čistá granulační tkáň, rána o velikosti 5 × 5 cm a 9 × 5 cm. Pacientka byla pro infekci močových cest přeléčena antibiotiky. 13. října byla menší část rány zhojena, druhá část obsahovala čisté granulace a byla velká 8 × 4 cm. Ke zhojení celého dekubitu došlo 18. listopadu stejného roku.

Microdacyn Wound Care® představuje vysoce účinné řešení péče o akutní i chronické rány a popáleniny 1. a 2. stupně. Ránu účinně čistí a dekontaminuje a zmírňuje probíhající zánět. Tím, že přispívá ke vzniku vlhkého prostředí v ráně, podporuje rychlejší proces hojení. Přípravek je nedráždivý, nesenzibilizující, netoxický a necytotoxický. Microdacyn Wound Care® je možné použít ve všech stadiích hojení rány, a to jako monoterapii nebo jako součást komplexní léčby.

(veri)

Zdroj: kazuistika z LDN Chrudimské nemocnice (prim. Tomáš Vondráček)Štítky
Dermatologie Dětská dermatologie Farmacie Farmakologie Chirurgie všeobecná Interní lékařství Sestra Farmaceutický asistent Všeobecná sestra
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více