61. výroční konference České urologické společnosti nabízí bohatý odborný program

29. 9. 2015

Ve dnech 21.–23. října 2015 se koná 61. výroční konference České urologické společnosti ČLS JEP (ČUS). Tato významná odborná akce, pořádaná ČUS, proběhne v Olomouci v hotelu Clarion (Clarion Congress Hotel, Jeremenkova 1082/36, 779 00 Olomouc, GPS 49°35'33.130"N 17°16'32.721"E).

Středa

První den nabízí konference od 16 hodin čtyři edukační kurzy České akademie urologie:

  • Dopplerovské vyšetření v urologii
  • Zobrazovací metody u karcinomu prostaty
  • Traumatologie v urologii
  • Dysfunkce močových cest u dětí

Čtvrtek

Zahájení konference s vyzvanými přednáškami proběhne ve čtvrtek v 8 hodin a poté budou od 10 hodin následovat živé přenosy laparoskopické a robotické resekce ledviny. Lákadlem čtvrtečního programu bude kurz ESU na téma infekce močových cest s přednáškami T. E. B. Johansena z Norska a R. Bartolettiho z Itálie. Druhý den konference ukončí sekce věnované karcinomu prostaty, nádorům močového měchýře a ledvin a také andrologii. Celý čtvrtek budou souběžně probíhat sesterské workshopy a 2 sesterské sekce.

Pátek

Uroonkologickým tématům bude věnováno i páteční dopoledne (nádory varlat, nádory prostaty a ledvin, varia). Současně poběží sekce věnované inkontinenci a neurourologii, dětské urologii, operační urologii, infekcím, benigní hyperplazii prostaty a litiáze. V pátek v 9.45 proběhne také plenární schůze ČUS.

Tato vzdělávací akce je součástí kreditního systému. Registraci je třeba provést do 14. října 2015 a registrační poplatek činí 1600 Kč pro členy ČUS/SUS, 1000 Kč pro členy ČUS/SUS ve specializační přípravě, 1800 Kč pro nečleny ČUS/SUS a 1000 Kč pro zdravotní sestry a důchodce.

Registrace a další informace na http://www.hanzo.cz/cus.

(zza)Štítky
Pediatrie Praktické lékařství pro děti a dorost Praktické lékařství pro dospělé
Nejnovější kurzy
Nykturie
Autoři: MUDr. Milan Hrubý

Přejít do kurzů
Nejčtenější tento týden Celý článek
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se