Jaké příspěvky nabízí pojišťovny na očkování proti klíšťové encefalitidě?

26. 9. 2013

Počet případů klíšťové encefalitidy je v České republice jeden z nejvyšších v Evropě. Navíc léčba tohoto onemocnění je nejen komplikovaná pro pacienta, ale i značně finančně náročná pro jeho zdravotní pojišťovnu.

Počet případů klíšťové encefalitidy je v České republice jeden z nejvyšších v Evropě. Navíc léčba tohoto onemocnění je nejen komplikovaná pro pacienta, ale i značně finančně náročná pro jeho zdravotní pojišťovnu. Z těchto důvodů se většina českých zdravotních pojišťoven snaží svým klientům nabídnout finanční příspěvek a tím je motivovat k včasnému očkování. Výše příspěvku se v průběhu roku mění, jaké jsou nejnovější informace od zdravotních pojišťoven?

Výše příspěvků jednotlivých pojišťoven na očkování proti KE

  1. Všeobecná zdravotní pojišťovna (vzp.cz/klistovka) – v rámci akce „1 dávka zdarma“ nabízí VZP klientům starším 16 let příspěvek na očkování proti KE až 750 Kč. Pro jeho čerpání je potřeba přinést od lékaře potvrzený formulář o absolvování 2. dávky očkování a dále doklad o zaplacení vakcín. Pokud jste členy Klubu pevného zdraví, můžete zažádat o příspěvek až 1500 Kč. Dětem nabízí pojišťovna příspěvek 500 Kč.
  2. Vojenská zdravotní pojišťovna (www.vozp.cz) – pojištěncům mladším 18 let nabízí pojišťovna jednu třetinu z celkové ceny všech vakcín nebo jednu dávku přeočkování. Ostatní (starší 18 let) obdrží příspěvek 500 Kč.
  3. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (www.cpzc.cz) – pro čerpání souhrnného příspěvku 1500 Kč na jakékoliv očkování nehrazené ze zdravotního pojištění neplatí žádná věková omezení.
  4. Oborová zdravotní pojišťovna (www.ozp.cz) – příspěvky od této zdravotní pojišťovny byly vyčerpány k 31.8.2013.
  5. Zaměstnanecká zdravotní pojišťovna (www.zpskoda.cz) – všichni pojištěnci mají u této pojišťovny nárok na příspěvek 300 Kč.
  6. Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR (www.zpmvcr.cz) – na očkování proti KE už v roce 2013 nepřispívá.
  7. Revírní bratrská pokladna (www.rbb-zp.cz) – nabízí preventivní balíček, v rámci kterého mohou pojištěnci získat příspěvek až 1000 Kč na všechna očkování nehrazená ze zdravotního pojištění.

Uvedené údaje jsou platné k 16. 9. 2013Štítky
Infekční lékařství
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se