Nefropatie v utrazvukovém a histologickém obraze
(Z odborné literatury)


Autoři: F. Záťura
Kategorie: Vychází pouze online

Krejčí K, Zadražil J, Tichý T. Nefropatie v utrazvukovém a histologickém obraze. Praha: Maxdorf 2011. ISBN978-80-7345-258-2.


Originální práce českých autorů Krejčího, Zadražila a Tichého z nakladatelství Maxdorf mne překvapila velmi precizním a komplexním pohledem na zpracovanou problematiku, která zahrnuje podrobný text, ultrasonografické nálezy, fotografie makropreparátů i histologická vyšetření onemocnění ledviny. Vše je zpracováno výstižně, názorně a moderně.

Vynikající je i kvalita tisku, zejména fotografií, ale i ultrasonogramů. Celkem 173 vyobrazení dokumentuje názorně celou problematiku moderní diagnostiky onemocnění ledviny, a to bez nutnosti používání CT či magnetické rezonance.

Knížka je vysoce kvalitní i po stránce formální, velmi pěkný a názorný layout, kvalitní křídový papír a vazba se dají plně srovnat s produkty světových nakladatelství.

Monografii doporučuji nejen nefrologům, ale i urologům, transplantologům, patologům i internistům a praktickým lékařům, kteří získají úplnou a názornou informaci o nemocech ledvin.

 

doc. MUDr. František Záťura, Ph.D.

www.fnol.cz

e-mail: Frantisek.Zatura@fnol.cz

 

Doručeno do redakce: 31. 1. 2012


Štítky
Diabetologie Endokrinologie Interní lékařství

Článek vyšel v časopise

Vnitřní lékařství

Nejčtenější tento týden
Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se