Pavel Kohout et al. Výživa u pacientů s idiopatickými střevními záněty


Autoři: B. Kianička
Vyšlo v časopise: Vnitř Lék 2005; 51(2): 257
Kategorie: Z odborné literatury

Praha: Maxdorf 2004. 174 stran. ISBN 80−7345−023−2.

Monografie vyšla v nakladatelství Maxdorf v roce 2004. Dílo má 174 stran a je rozčleněno do 16 kapitol, ve kterých je podrobně a přehledně probrána celá problematika výživy u pacientů s nespecifickými střevními záněty. Knihu doplňují obrázky a četné tabulky, které velmi přispívají k maximální srozumitelnosti textu. Didakticky vynikající jsou zejména souhrny na závěr každé kapitoly. Nechybí ani seznam literatury v závěru každé kapitoly, a dále pak slovníček pojmů, přehled použitých zkratek, seznam obrázků, základní informace o profesionální dráze autorů této publikace a rejstřík.

Renomovaný autorský kolektiv vedený doc. MUDr. P. Kohoutem, Ph.D. zúročil v předkládané publikaci dlouholeté bohaté vlastní i literární zkušenosti. Kniha je podrobným a moderním obrazem současných znalostí o výživě u pacientů s idiopatickými střevními záněty a bude cennou nejen pro zainteresované gastroenterology, ale i pro internisty, chirurgy a praktické lékaře.

Kniha je psána kvalitní češtinou a srozumitelně, jak jsme nakonec u autorů zvyklí. Je patrné, že autoři mají problematiku dokonale teoreticky i prakticky zvládnutou.

Doc. P. Kohoutovi a kolektivu spoluautorů se velmi dobře podařilo na necelých 200 stranách komplexně a přitom prakticky a srozumitelně prezentovat tuto rozsáhlou a náročnou problematiku.

Monografie bude nepochybně výtečným rádcem pro všechny lékaře, kteří se při své práci setkávají s problematikou výživy u pacientů s idiopatickými střevními záněty.)

MUDr. Bohuslav Kianička, Ph.D.

Gastroenterologické oddělení

LF MU FN u sv. Anny, Brno

e-mail: bohuslav.kianička@fnusa.cz

Doručeno do redakce: 17. 12. 2004


Štítky
Diabetologie Endokrinologie Interní lékařství

Článek vyšel v časopise

Vnitřní lékařství

Číslo 2

2005 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se