Profesionální astma v průmyslu zpracovávajícím mořské plody a ryby


Vyšlo v časopise: Pracov. Lék., 63, 2011, No. 3-4, s. 167-168.
Kategorie: Zprávy

Průmyslový rybolov a zpracování ryb a mořských plodů jsou zatíženy nezanedbatelným výskytem profesionálního astmatu. Více než ryby vyvolávají alergické reakce korýši, garnáti a měkkýši. Nejčastěji jsou příznaky způsobeny hypersenzitivní reakcí vyvolanou IgE po respirační expozici aerosolům termostabilních bílkovin ryb, korýšů a měkkýšů. Zlepšování ventilačních poměrů a snižování koncentrací alergizujících aerosolů v provozovnách vede ke zmenšování počtu postižených.

Z původců onemocnění se jako „mokré“ aerosoly z čerstvých produktů uplatňují především krabi, tzv. snow crab označovaný i jinými názvy např. queen crab nebo podle místa výskytu či výlovu, lovení především v arktických vodách Kanady, Aljašky a Ruska; mezi původci byli též popsáni king crab a atlantic rock crab. Dále jsou to garnáti (prawn shrimp), humři (lobster), sépie (cuttlefish), koráli a voskovka (hoya), z ryb losos a hejk. Dále se mohou uplatnit „páry“ při tepelném zpracování krabů, humrů, škeblí. Jako „suché“ aerosoly garnáti, mlži, ryby a parazité (anisakis).

Ve studii, ve které bylo sledováno 119 exponovaných pracovníků, mělo 97 % pozitivní test na IgE (protilátky proti krabím bílkovinám). Ne u všech těchto osob však došlo k rozvinutí profesionálního astmatu. Někteří jedinci se v průběhu doby stávají alergickými na více druhů mořských plodů, což má význam z hlediska prognostických i preventivních úvah. Některé senzibilizace mohou být způsobeny přidávanými ochrannými chemickými prostředky, např. metabisulfit sodný je považován za původce onemocnění při lovu a zpracování garnátů.

Pozorování v řadě zpracovatelských závodů krabů ukázala na 9–50% prevalenci, u pracovníků s jiným druhem krabů (king crab) byla prevalence 9%, u zpracovatelů garnátů 36–57%, u měkkýšů byla značně nižší než u korýšů a ještě nižší hodnoty byly zaznamenány u expozice rybím bílkovinám – 2–7 %. Mezi pozitivními nálezy byly uváděny některé druhy ryb, jako jsou losos, tuňák, hejk a pstruh. Uplatnit se mohou i parazité (štikozubec). Například parazit Anisakis simplex vyvolal onemocnění u zaměstnanců farmy, kteří používali rybí bílkovinnou potravu pro výkrm kuřat.

Literatura: LUCAS, D. et al. Occupational astma in the commercial fishing industry. Int. Marit. Health, 2010, 61, č. 1, s. 13–17.

Prof. MUDr. Antonín Nauš, CSc.


Štítky
Hygiena a epidemiologie Hyperbarická medicína Pracovní lékařství
Článek Rejstříky

Článek vyšel v časopise

Pracovní lékařství

Číslo 3-4

2011 Číslo 3-4

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Příběh jedlé sody
nový kurz
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Všechny kurzy
Kurzy Soutěž Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se