Úvodem


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2018; 157: 167
Kategorie: Úvodem

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

toto číslo je první odpovědí na výzvu, kterou jsem se prostřednictvím předsedy ČLS JEP obrátil na všechny zastoupené odborné společnosti s nabídkou prostoru pro tematicky zaměřené příspěvky. Reakce byla rychlá a pozitivní, konkrétně či předběžně máme zajištěno dalších osm čísel ČLČ. Děkuji všem, kteří na sebe vzali autorskou a organizační odpovědnost, a samozřejmě nabízím i všem dalším společnostem možnost prezentovat svůj obor a pokroky v něm celé české lékařské a zdravotnické obci.

Pojem „zobrazovací metody“ již v dnešní době zdaleka nevystihuje šíři a možnosti oboru. Jak vyplývá i ze zařazených příspěvků, pokročilé technologie stírají hranice mezi diagnostikou a léčbou (odtud pojem „teragnostika“); v některých případech mají zobrazovací metody obdobný význam pro stanovení dalšího postupu jako třeba histologie. Téma je atraktivní také díky bohaté obrazové dokumentaci a doufám, že se v budoucnu dočkáme i přehledů o dalších diagnostických postupech (namátkou třeba o elastografii).

A jak jsem přislíbil minule, zařadili jsme přepis vystoupení čerstvého laureáta Purkyňovy ceny prof. MUDr. Pavla Pafka, DrSc., na slavnostním zasedání předsednictva ČLS JEP v Libochovicích, ve kterém se, jako vždy, dotkl i obecnějších problémů současné společnosti.

Petr Sucharda


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých


Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

VIRTUÁLNÍ ČEKÁRNA ČR Jste praktický lékař nebo pediatr? Zapojte se! Jste praktik nebo pediatr? Zapojte se!

×