SNOWDERM 2013 aneb zimní setkání sekce mladých dermatovenerologů ČDS ČLS JEP (Počátky, 9. až 10. února 2013)


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2013; 152: 110
Kategorie: Sjezdy

Dne 9. až 10. února 2013 proběhl již 5. ročník zimního setkání sekce mladých dermatovenerologů ČDS ČLS JEP, a to opět v Počátkách v rezortu Svatá Kateřina. Setkání by se nemohlo uskutečnit bez pomoci firmy Bioderma, již tradičního partnera mladých dermatovenerologů. Zúčastnilo se na 70 mladých kolegů, což byla i maximální kapacita akce. Důkazem, že akce je velmi kvalitní a oblíbená, bylo, že letos byla kapacita pro maximální počet přihlášených velmi rychle naplněna. Odborný program začal v 10 hodin. První přednášku měla MUDr. M. Arenbergerová, která mluvila o antiagingu, který je velmi aktuálním tématem v dermatologii a patří zároveň i k atestačním otázkám. Pokračoval MUDr. Jiří Ettler, který měl za úkol přednášet velmi složitou problematiku porfyrií. Po velmi úspěšné přednášce pokračoval prof. Petr Arenberger s tématem zevní terapie, po které lze konstatovat, že ostatní obory musí závidět naši možnost používat nejen vnitřní, ale i zevní léčbu. Překvapením odborného programu byla přednáška PhDr. M. Kadlčíka ohledně efektivní komunikace. Všichni víme velmi dobře, jak složitá komunikace bývá někdy mezi lidmi(ať mezi přáteli, lékařem – pacientem nebo lékařem – lékařem). Následovalo sdělení pana doc. Ettlera o exogenních fotodermatózách, MUDr. H. Kristlové o erytrodemii a odborný program uzavřela velmi zajímavá kazuistika MUDr. J. Šternberského z FN Olomouc.

Po ukončení odborného programu začala neméně zajímavá část setkání – doprovodný program. Kolegové měli možnost využít wellnessové procedury, které nabízí rezort Svatá Kateřina, a zúčastnit se sportovních aktivit, jako je např. zumba nebo spinning. Ve večerních hodinách se konalo bruslení na zamrzlém rybníku pod příjemným umělým osvětlením s hudbou a s doprovodem svařeného vína.


Všichni jsme byli nadšeni z úspěšného setkání, jak z pohledu odborného, ale i odpočinkového, a shodli jsme se, že se budeme moc těšit na pokračování této již tradiční akce.

MUDr. Spyridon Gkalpakiotis, PhD.

předseda sekce mladých dermatovenerologů ČDS ČLS JEP

Dermatovenerologická klinika 3. LF UK a FNKV

Šrobárova 50, 100 34 Praha 10

e-mail: spyros@centrum.cz


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých


Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
nový kurz
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Příběh jedlé sody
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se