SNOWDERM 2013 aneb zimní setkání sekce mladých dermatovenerologů ČDS ČLS JEP (Počátky, 9. až 10. února 2013)


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2013; 152: 110
Kategorie: Sjezdy

Dne 9. až 10. února 2013 proběhl již 5. ročník zimního setkání sekce mladých dermatovenerologů ČDS ČLS JEP, a to opět v Počátkách v rezortu Svatá Kateřina. Setkání by se nemohlo uskutečnit bez pomoci firmy Bioderma, již tradičního partnera mladých dermatovenerologů. Zúčastnilo se na 70 mladých kolegů, což byla i maximální kapacita akce. Důkazem, že akce je velmi kvalitní a oblíbená, bylo, že letos byla kapacita pro maximální počet přihlášených velmi rychle naplněna. Odborný program začal v 10 hodin. První přednášku měla MUDr. M. Arenbergerová, která mluvila o antiagingu, který je velmi aktuálním tématem v dermatologii a patří zároveň i k atestačním otázkám. Pokračoval MUDr. Jiří Ettler, který měl za úkol přednášet velmi složitou problematiku porfyrií. Po velmi úspěšné přednášce pokračoval prof. Petr Arenberger s tématem zevní terapie, po které lze konstatovat, že ostatní obory musí závidět naši možnost používat nejen vnitřní, ale i zevní léčbu. Překvapením odborného programu byla přednáška PhDr. M. Kadlčíka ohledně efektivní komunikace. Všichni víme velmi dobře, jak složitá komunikace bývá někdy mezi lidmi(ať mezi přáteli, lékařem – pacientem nebo lékařem – lékařem). Následovalo sdělení pana doc. Ettlera o exogenních fotodermatózách, MUDr. H. Kristlové o erytrodemii a odborný program uzavřela velmi zajímavá kazuistika MUDr. J. Šternberského z FN Olomouc.

Po ukončení odborného programu začala neméně zajímavá část setkání – doprovodný program. Kolegové měli možnost využít wellnessové procedury, které nabízí rezort Svatá Kateřina, a zúčastnit se sportovních aktivit, jako je např. zumba nebo spinning. Ve večerních hodinách se konalo bruslení na zamrzlém rybníku pod příjemným umělým osvětlením s hudbou a s doprovodem svařeného vína.


Všichni jsme byli nadšeni z úspěšného setkání, jak z pohledu odborného, ale i odpočinkového, a shodli jsme se, že se budeme moc těšit na pokračování této již tradiční akce.

MUDr. Spyridon Gkalpakiotis, PhD.

předseda sekce mladých dermatovenerologů ČDS ČLS JEP

Dermatovenerologická klinika 3. LF UK a FNKV

Šrobárova 50, 100 34 Praha 10

e-mail: spyros@centrum.cz


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých


Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Možnosti biologické léčby u CRSwNP
nový kurz
Autoři: MUDr. Zuzana Balatková, Ph.D.

Magnetická rezonance a diagnostika axiálních spondyloartritid - Virtuální trénink
Autoři: MUDr. Leona Procházková, Ph.D., MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Vladimír Červeňák, MUDr. Eva Korčáková, Ph.D.

Eozinofilní granulomatóza s polyangiitidou
Autoři:

Betablokátory a Ca antagonisté z jiného úhlu
Autoři: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., MUDr. Petr Janský

Urtikarie – přehled o onemocnění a léčbě a významu antihistaminik
Autoři:

Všechny kurzy
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se