Olomoucké onkologické dny (Olomouc, 7. a 8. února 2013)


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2013; 152: 109
Kategorie: Sjezdy

Ve dnech 7. a 8. února 2013 se v prostorách Velké posluchárny Teoretických ústavů LF UP Olomouc konaly XVI. olomoucké onkologické dny.

Hlavními organizátory sympozia byly Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie FN a LF UP, Česká společnost maxilofaciální chirurgie a Oblastní stomatologická komora v Olomouci. Sympozium se konalo pod záštitou děkana LF UP prof. MUDr. Milana Koláře, Ph.D.

V odborném programu prvního dne se slovenští i čeští specialisté z oblasti maxilofaciální chirurgie věnovali tématu fibrózní hyperplazie čelistních kostí, HPV karcinomu dutiny ústní, terapie karcinomů rtu, poruchy funkce štítné žlázy po radioterapii hlavy a krku a progrese nádorového onemocnění po radioterapii. Po krátké přestávce přednášející informovali o plazmocytomu a chondrosarkomu v oblasti temporomandibulárního kloubu, o výskytu Ewingova sarkomu, angiosarkomu dolní čelisti a systémové fotodynamické terapii nádorových duplicit v laryngu. Tyto kazuistiky měly příznivý ohlas a vyvolaly živou diskuzi.

Ve druhém dni sympozia maxilofaciální chirurgové, otorhinolaryngologové, plastičtí chirurgové a stomatologové přednesli sdělení o teratomech v oblasti hlavy a obličeje, nádorech slinných žláz, pilomatrixomu v diferenciální diagnostice nádorů příušní žlázy u dětí, maligních transformacích atypického postižení ústní sliznice a raritních infekčních komplikacích operační rány v maxilofrontální krajině. Po přestávce následovaly prezentace o gigantickém névocelulárním névu v obličeji, konzervativní terapii benigních kostních nádorů, ameloblastomu a eosinofilním granulomu.

Součástí sympozia byl i společenský večer, který se konal v olomouckém hotelu Flora. Příjemného posezení využili účastníci sjezdu k debatám na odborná témata, relaxaci a zajímavému gastronomickému zážitku.

Poděkování patří nejen pořadatelům, ale také sponzorům z řad farmaceutických firem a výrobců zdravotnické techniky.

MUDr. Karin Chytilová, Ph.D.

Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie FNa LF UP

I. P. Pavlova 6, 779 00 Olomouc

e-mail: Karin.Chytilova@seznam.cz


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých


Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
nový kurz
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více