Olomoucké onkologické dny (Olomouc, 7. a 8. února 2013)


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2013; 152: 109
Kategorie: Sjezdy

Ve dnech 7. a 8. února 2013 se v prostorách Velké posluchárny Teoretických ústavů LF UP Olomouc konaly XVI. olomoucké onkologické dny.

Hlavními organizátory sympozia byly Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie FN a LF UP, Česká společnost maxilofaciální chirurgie a Oblastní stomatologická komora v Olomouci. Sympozium se konalo pod záštitou děkana LF UP prof. MUDr. Milana Koláře, Ph.D.

V odborném programu prvního dne se slovenští i čeští specialisté z oblasti maxilofaciální chirurgie věnovali tématu fibrózní hyperplazie čelistních kostí, HPV karcinomu dutiny ústní, terapie karcinomů rtu, poruchy funkce štítné žlázy po radioterapii hlavy a krku a progrese nádorového onemocnění po radioterapii. Po krátké přestávce přednášející informovali o plazmocytomu a chondrosarkomu v oblasti temporomandibulárního kloubu, o výskytu Ewingova sarkomu, angiosarkomu dolní čelisti a systémové fotodynamické terapii nádorových duplicit v laryngu. Tyto kazuistiky měly příznivý ohlas a vyvolaly živou diskuzi.

Ve druhém dni sympozia maxilofaciální chirurgové, otorhinolaryngologové, plastičtí chirurgové a stomatologové přednesli sdělení o teratomech v oblasti hlavy a obličeje, nádorech slinných žláz, pilomatrixomu v diferenciální diagnostice nádorů příušní žlázy u dětí, maligních transformacích atypického postižení ústní sliznice a raritních infekčních komplikacích operační rány v maxilofrontální krajině. Po přestávce následovaly prezentace o gigantickém névocelulárním névu v obličeji, konzervativní terapii benigních kostních nádorů, ameloblastomu a eosinofilním granulomu.

Součástí sympozia byl i společenský večer, který se konal v olomouckém hotelu Flora. Příjemného posezení využili účastníci sjezdu k debatám na odborná témata, relaxaci a zajímavému gastronomickému zážitku.

Poděkování patří nejen pořadatelům, ale také sponzorům z řad farmaceutických firem a výrobců zdravotnické techniky.

MUDr. Karin Chytilová, Ph.D.

Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie FNa LF UP

I. P. Pavlova 6, 779 00 Olomouc

e-mail: Karin.Chytilova@seznam.cz


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých


Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Možnosti biologické léčby u CRSwNP
nový kurz
Autoři: MUDr. Zuzana Balatková, Ph.D.

Magnetická rezonance a diagnostika axiálních spondyloartritid - Virtuální trénink
Autoři: MUDr. Leona Procházková, Ph.D., MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Vladimír Červeňák, MUDr. Eva Korčáková, Ph.D.

Eozinofilní granulomatóza s polyangiitidou
Autoři:

Betablokátory a Ca antagonisté z jiného úhlu
Autoři: prof. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D., MUDr. Petr Janský

Urtikarie – přehled o onemocnění a léčbě a významu antihistaminik
Autoři:

Všechny kurzy
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se