Nový pohled na střevní imunitu


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2012; 151: 584
Kategorie:

ITIM řídí regulaci imunitní odpovědi. Spojením Tir a z enterofagického Escherichia coli (EPEC) interaguje s hostitelskou buněčnou tyrosinfosfatázou SHP-1 v závislosti na ITIM fosforylaci. Spojení Tir s SPH-1 při usnadnění zisku SHP-1 pro adaptor TRAF6 a s inhibicí TRAF6. Navíc ITIM z Tir suprimuje EPEC-stimulovanou expresi prozánětlivých cytokinů střevní imunity a inhibuje střevní imunitu k infekci Citrobacter rodentium. Tyto nálezy identifikují dosud neznámý mechanismus, kdy bakteriální ITIM obsahující proteiny mohou inhibovat přirozenou imunitní odpověď.

P. Barták


Zdroje

1. Daoeng Yan, et al. Inhibition of TLR signaling by a bacterial protein containing immunoreceptor tyrosine-based inhibitory motifs. Nature Immunology 2012; 13: 1063–1071.

Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých


Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

VIRTUÁLNÍ ČEKÁRNA ČR Jste praktický lékař nebo pediatr? Zapojte se! Jste praktik nebo pediatr? Zapojte se!

×