Celostátní sjezd České a Slovenské společnosti alergologie a klinické imunologie Liberec, 10. až 13. října 2012


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2012; 151: 597-598
Kategorie: Sjezdy

Ve dnech 10. až 13. října 2012, v roce 55. výročí vzniku České společnosti alergologie a klinické imunologie (ČSAKI), se konal v libereckém centru Babylon Celostátní sjezd České a Slovenské společnosti alergologie a klinické imunologie. Letošní setkání bylo již 29. společným kongresem alergologů a klinických imunologů z obou republik. Na této významné odborné akci se sešlo více než 1000 účastníků, odeznělo celkem 112 přednášek a bylo prezentováno 50 posterů. Kromě lékařské problematiky klinické a laboratorní byl významný prostor věnován i sekci zdravotních sester a sekci zdravotních laborantů.

Při slavnostním zahájení sjezdu předal předseda ČSAKI doc. MUDr. Vít Petrů, CSc., v zastoupení předsedy České lékařské společnosti JEP prof. MUDr. Jaroslava Blahoše, DrSc. čestné medaile ČLS JEP dvěma zasloužilým pracovníkům a čestným členům ČSAKI – MUDr. Marii Veselovské a MUDr. Jiřímu Ehlovi.

MUDr. Marie Veselovská
MUDr. Marie Veselovská

MUDr. Jiří Ehl
MUDr. Jiří Ehl

Paní MUDr. Marie Veselovská je významnou osobností české dětské alergologie. Je zakladatelkou Sdružení na pomoc chronicky nemocným dětem s celostátní působností a v pražském centru tohoto sdružení stále aktivně pracuje. Mnoho let každoročně organizuje a vede léčebné klimatické pobyty pro rodiny alergiků a astmatiků. Velmi aktivně se ve svém pokročilém věku účastní většiny vzdělávacích akcí, organizovaných ČSAKI. Letos v září se dožila věku 80 let.

Také MUDr. Jiří Ehl je významnou osobností české alergologie. Mnoho let byl členem výboru ČSAKI, stál u zrodu jednoho z prvních pražských alergologických pracovišť ve Všeobecné fakultní nemocnici na poliklinice v Praze 2 na Karlově náměstí. V posledních letech pracuje v se své privátní praxi v Ústí nad Orlicí. Stále aktivně se ve svém pokročilém věku účastní většiny vzdělávacích akcí, organizovaných ČSAKI. Letos v srpnu se oslavil 80. narozeniny.

doc. MUDr. Vít Petrů, CSc.,

předseda ČSAKI

Centrum alergologie a klinické imunologie

Nemocnice Na Homolce

Roentgenova 37/2, 150 00 Praha 5

e-mail: vit.petru@homolka.cz


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých


Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se