Celostátní sjezd České a Slovenské společnosti alergologie a klinické imunologie Liberec, 10. až 13. října 2012


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2012; 151: 597-598
Kategorie: Sjezdy

Ve dnech 10. až 13. října 2012, v roce 55. výročí vzniku České společnosti alergologie a klinické imunologie (ČSAKI), se konal v libereckém centru Babylon Celostátní sjezd České a Slovenské společnosti alergologie a klinické imunologie. Letošní setkání bylo již 29. společným kongresem alergologů a klinických imunologů z obou republik. Na této významné odborné akci se sešlo více než 1000 účastníků, odeznělo celkem 112 přednášek a bylo prezentováno 50 posterů. Kromě lékařské problematiky klinické a laboratorní byl významný prostor věnován i sekci zdravotních sester a sekci zdravotních laborantů.

Při slavnostním zahájení sjezdu předal předseda ČSAKI doc. MUDr. Vít Petrů, CSc., v zastoupení předsedy České lékařské společnosti JEP prof. MUDr. Jaroslava Blahoše, DrSc. čestné medaile ČLS JEP dvěma zasloužilým pracovníkům a čestným členům ČSAKI – MUDr. Marii Veselovské a MUDr. Jiřímu Ehlovi.

MUDr. Marie Veselovská

MUDr. Jiří Ehl

Paní MUDr. Marie Veselovská je významnou osobností české dětské alergologie. Je zakladatelkou Sdružení na pomoc chronicky nemocným dětem s celostátní působností a v pražském centru tohoto sdružení stále aktivně pracuje. Mnoho let každoročně organizuje a vede léčebné klimatické pobyty pro rodiny alergiků a astmatiků. Velmi aktivně se ve svém pokročilém věku účastní většiny vzdělávacích akcí, organizovaných ČSAKI. Letos v září se dožila věku 80 let.

Také MUDr. Jiří Ehl je významnou osobností české alergologie. Mnoho let byl členem výboru ČSAKI, stál u zrodu jednoho z prvních pražských alergologických pracovišť ve Všeobecné fakultní nemocnici na poliklinice v Praze 2 na Karlově náměstí. V posledních letech pracuje v se své privátní praxi v Ústí nad Orlicí. Stále aktivně se ve svém pokročilém věku účastní většiny vzdělávacích akcí, organizovaných ČSAKI. Letos v srpnu se oslavil 80. narozeniny.

doc. MUDr. Vít Petrů, CSc.,

předseda ČSAKI

Centrum alergologie a klinické imunologie

Nemocnice Na Homolce

Roentgenova 37/2, 150 00 Praha 5

e-mail: vit.petru@homolka.cz


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých


Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Pacient na antikoagulační léčbě v akutní situaci
nový kurz
Autoři: MUDr. Jana Michalcová

Kopřivka a její terapie
Autoři: MUDr. Petra Brodská

Uroinfekce v primární péči
Autoři: MUDr. Marek Štefan

Roztroušená skleróza a plánování těhotenství
Autoři: MUDr. Radek Ampapa

Alergenová imunoterapie v léčbě inhalačních alergií
Autoři:

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se