Slova úvodem


Vyšlo v časopise: Prakt Gyn 2013; 17(1): 3
Kategorie: Slova úvodem

Vážené kolegyně a kolegové,je mi ctí uvítat Vás nad stránkami 17. ročníku Praktické gynekologie. Věřím, že rok 2013 bude pro tento časopis znamenat období obrody a nového větru do plachet, které utržily nejednu provozní i existenční ránu pomyslného vichru života.

Praktická gynekologie za 16 let své existence zaznamenala řadu obsahových a formálních, ale i personálních změn. Časopis začal vycházet roku 1997 u Medica Publishing&Consulting, vedoucí redaktorkou byla MUDr. R. Hošková z Nemocnice Milosrdných bratří v Brně, v roce 2000 ji vystřídal doc. MUDr. I. Crha, CSc., z FN Brno, a od roku 2004 do roku 2012 jsem měl tu čest vést časopis já. Měnili se vydavatelé: v letech 2006–2009 Medica Healthworld a do roku 2011 Ambit Media. Loňského roku vzalo osiřelý časopis pod svá ochranná křídla vydavatelství Facta Medica a udrželo jej na poli recenzovaných periodik.

Jako červená nit se posledních 10 let vine stránkami Praktické gynekologie tvůrčí a odborná aktivita MUDr. T. Faita, Ph.D., ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, který vždy patřil k základním kamenům redakční rady. Jeho vytrvalá píle a publikační potenciál spojeny s organizačními schopnostmi a kritickým pohledem na pomíjivé trendy redakčního života vyvrcholily přípravou loňského trojčísla. Osobně jsem nesmírně potěšen, že právě jemu mohu letos předat vedení odborného týmu Praktické gynekologie.

Vím, co vše jej čeká, a tak mu přeji především spolehlivé a ochotné spolupracovníky v redakční radě. Silného a odhodlaného vydavatele, kvalitní korespondenty, a především neutuchající zájem Vás čtenářů. Praktické gynekologii pak mnoho dalších, hlavně klidnějších let existence a prosperity.


Vážení čtenáři,


děkujeme Vám za Vaši přízeň, která je vlastně hlavní motivací k tvorbě tohoto časopisu. Když pominu uspokojení vlastního já a potěšení z hezké práce, které se ovšem historicky a většinově (zejména v ekonomice) neosvědčilo.

Převzal jsem pomyslné kormidlo od pana primáře Roberta Hudečka, který časopis vyvedl z mělčin hledání se do oceánu recenzovaných periodik. Jsem také rád, že pan primář neodchází, pouze se přesouvá do role prvního důstojníka. Obávám se, že moji pracovitost ve svém poselství čtenářům přechválil, ale je mi líto nechat práci jeho i celé redakční rady ztroskotat na útesech ekonomické krize.

Časopis našeho typu se neobejde bez ekonomické podpory inzerentů, kterým tímto velmi děkuji. Stejně tak musím opakovaně obdivovat práci nakladatelství Facta Medica. To stojí nejen za grafickou úpravou časopisu, ale i za jednáními s výše adorovanými inzerenty. Je samozřejmě otázkou, proč vydávat odborný časopis v češtině. Naši předkové z doby národního obrození by však nechápali, jak si mohu takovou otázku položit.

Abychom rozšířili spektrum témat, obracíme se nově také na externí editory. Tohoto převážně onkologického čísla se skvěle ujala paní docentka Petra Tesařová, za což jí patří velký dík. Stranou nezůstala ani gynekologie. Jsem rád, že se nám daří pokračovat v publikační emancipaci ošetřovatelství. A Váš zájem si slibuji také od rubrik medicínského práva a práce s elektronickými médii. Chceme prostě držet vztyčenou vlajku opravdu „Praktické“ gynekologie.

Doufám, že se Vám bude toto číslo líbit stejně jako mně.

Příjemné čtenářské zážitky na palubě Praktické gynekologie Vám přejeŠtítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína

Článek vyšel v časopise

Praktická gynekologie

Číslo 1

2013 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se