Výzva sekce porodnické anestezie a analgezie


Vyšlo v časopise: Anest. intenziv. Med., 26, 2015, č. 1, s. 62
Kategorie: Zprávy ČSARIM

Vážené kolegyně a kolegové, přátelé,

dne 10. dubna 2014 vznikla jednomyslným rozhodnutím výboru ČSARIM Sekce porodnické anestezie a analgezie (SPAA). Možná malý krůček pro člověka, ale doufejme, že velký krok pro naše anesteziologické společenství. Díky předchozí takřka pětileté činnosti Expertní skupiny pro porodnickou anestezii a analgezii (ESPAA) má nově vzniklá Sekce zcela jistě na co navazovat. V plánu máme především, vedle dokončení série Současné postupy v porodnické anestezii, zopakování úspěšného projektu OBAAMA-CZ aneb měsíční sledování anesteziologické činnosti na českých porodních sálech. Tentokrát snad dokonce i ve středoevropském rozměru jako OBAAMA-Visegrad. Rádi bychom však také iniciovali další, pokud možno multicentrické projekty – například otázku ERAS (Enhanced Recovery after Surgery) postupů v porodnictví nebo vliv podaných anestetik a analgetik v peripartálním období na další vývoj dítěte.


Abychom ale dokázali naplnit své představy a předsevzetí (a věříme, že i Vaše), potřebujeme Vaši pomoc a spolupráci. Na prvním místě je třeba vytvořit fungující komunikační spojení, v ideálním případě se všemi anesteziologickými týmy na českých porodnicích.

Obracíme se proto touto cestou na všechna pracoviště porodnické anestezie v České republice s prosbou o spolupráci a navázání kontaktu. Ze zkušenosti s projektem OBAAMA víme, že nejlepší spolupráce vzniká s dobře motivovanými lékaři se zájmem o rozvoj porodnické anestezie a analgezie na svém pracovišti, bez ohledu na jeho velikost a význam. Při pracovním vytížení primářů a vedoucích pracovníků to nezbytně nemusí být oni, jakkoli je jejich spolupráce a pomoc důležitá a vítaná. Pokud jste se výše poznali, neváhejte svůj zájem vyjádřit písemně zasláním svého kontaktu na email SPAA – SPAA@CSARIM.CZ, a prosíme i v kopii na email předsedy výboru SPAA MUDr. Jana Bláhy, Ph.D. (jan.blaha@vfn.cz). V rámci stránky Sekce porodnické anestezie a analgezie na webu naší odborné společnosti ČSARIM (www.csarim.cz), potažmo na stránkách naší skupiny (spaa.akutne.cz), bychom pak rádi uvedli pro Vaši kontrolu přehled všech zapojených pracovišť.

Přejeme Sekci porodnické anestezie a analgezie ČSARIM i Vám všem nadmíru úspěšný rok 2015 a těšíme se na Vaši spolupráci.

Za výbor Sekce porodnické anestezie a analgezie pro období 2014-2018

MUDr. Jan Bláha, Ph.D.

KARIM 1.LF UK a VFN v Praze, jan.blaha@vfn.cz (předseda výboru)

MUDr. Petr Štourač, Ph.D.

KARIM LF MU a FN Brno, petr.stourac@akutne.cz (místopředseda výboru)

MUDr. Radka Klozová

KARIM 2. LF UK a FN Motol, radka.klozova@fnmotol.cz

MUDr. Pavlína Nosková

KARIM 1.LF UK a VFN v Praze, pavlina.noskova@vfn.cz

MUDr. Dagmar Seidlová, Ph.D.

II. ARO FN Brno, dseidlova@fnbrno.cz


Štítky
Anesteziologie a resuscitace Intenzivní medicína

Článek vyšel v časopise

Anesteziologie a intenzivní medicína

Číslo 1

2015 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
nový kurz
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více