Střešovické jaro 2018


Vyšlo v časopise: Otorinolaryng. a Foniat. /Prague/, 67, 2018, No. 2, pp. 77.
Kategorie: Zprávy z ORL společnosti

Dne 5.dubna 2018 se konalo již tradiční sympozium Střešovické jaro 2018, které pořádala Klinika otorinolaryngologie a maxilofaciální chirurgie 3. LF UK a Ústřední vojenské nemocnice Praha. Odborné akce se zúčastnilo 70 účastníků z celé republiky.

Program zahájil zdravicí ředitele ÚVN náměstek MUDr. Ivan Jeřábek. Odborný program zahájil MUDr. Kovář s MUDr. Navarou přednáškou na téma využití chordy tympani při tympanoplastikách. Autoři referovali o svých dlouholetých zkušenostech v těchto modifikacích. Bohaté zkušenosti se sialoendoskopií a miniinvazivním přístupem při odstraňování objemných konkrementů v přiúšní slinné žláze přednesl MUDr. Rotnágl.

Přednášející MUDr. Šárka Zavázalová.
Obr. 1. Přednášející MUDr. Šárka Zavázalová.

V letošním ročníku byla zařazena maxilofaciální přednáška zabývající se problematikou lokálních laloků v rekonstrukci defektů obličeje, kterou přednesl MUDr. Neměc ve spolupráci s primářem MUDr. Voskou. V dalším sdělení na téma Rekonstrukční chirurgie v onkologické chirurgii hlavy a krku referoval doc. MUDr. Chovanec o rozsáhlých zkušenostech s chirurgickými technikami přenesených laloků. Zkušenosti s peroperační NBI endoskopií přednesl MUDr. Holý. MUDr. Fundová a spol. referovali o výsledcích vyšetření čichu u nemocných s nádory přední lební jámy. Posledním tématem letošního setkání ORL odborníků ve Střešovické nemocnici byla problematika percepční nedoslýchavosti a závratí. Docent MUDr. Chovanec a spol. seznámili posluchače s možnostmi chirurgické léčby vertiga. O výsledcích vestibulárního vyšetření u pacientů s náhle vzniklou percepční nedoslýchavostí referovala MUDr. Procházková z FNKV. Závěrečnou přednášku, zabývající se aktuální vojenskou problematikou - akutním akustickým traumatem - přednesla MUDr. Zavázalová.

Věříme, že všechna odborná sdělení přinesla účastníkům mnoho nových a užitečných informací a doufáme, že se s některými z těchto témat podrobněji seznámíte v našem odborném časopisu.

As. MUDr. Richard Holý, Ph.D.

(e-mail: richard.holy@uvn.cz)


Štítky
Audiologie a foniatrie Dětská otorinolaryngologie Otorinolaryngologie

Článek vyšel v časopise

Otorinolaryngologie a foniatrie

Číslo 2

2018 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
nový kurz
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se