Program kongresu ORL kroměříž 2018<br>Téma kongresu: Rinologie a onkologie


Vyšlo v časopise: Otorinolaryng. a Foniat. /Prague/, 67, 2018, No. 2, pp. 128.
Kategorie: Původní práce

středa 13. 6. 2018

14.00–14.50              INSTRUKTÁŽNÍ KURZY

IC 1: Základní invazivní výkony v ORL ambulanciPřednášející: Pokorný K. (NPK Pardubice)

IC 2: Chronická sekretorická otitidaPřednášející: Školoudík L.(LF HK, FN Hradec Králové)

IC 3: Pokročilé optické endoskopické zobrazovací metody v intraoperační diagnostice patologií hrtanuPřednášející: Lukeš P. (1. LF UK, FN Motol Praha)

IC 4: Hojení ran na hlavě a krkuPřednášející: Fík Z. (1. LF UK, FN Motol Praha)

14.50–15.00              přestávka

15.00–15.50              INSTRUKTÁŽNÍ KURZY

IC 5: Pokročilá endoskopická endonazální chirurgiePřednášející: Svoboda M. (České Budějovice), Schalek P. (3. LF UK, FN Královské Vinohrady Praha), Hoza J. (LF a FN Olomouc)

IC 6: Rekonstrukce myokutánním pektorálním lalokem – step-by-stepPřednášející: Chovanec M. (3. LF UK, FN Královské Vinohrady Praha)

IC 7: Současné postupy v rehabilitaci pacientů po totální laryngektomiiPřednášející: Zábrodský M.(1. LF UK, FN Motol Praha)

IC 8: Jak postupovat při zduření příušní žlázyPřednášející: Stárek I. (LF UP a FN Olomouc)

15.50–16.30              přestávka

16.30–18.00              KULATÉ STOLY

RT 1: Nádory štítné žlázyModerátor: Betka J. (FN Motol Praha)

RT 2: Dětská ORL: akutní stavyModerátor: Šlapák I. (FN Brno)

18.00–18.15              přestávka

18.15–19.30              ZAHÁJENÍ KONGRESU

Čestná přednáška na téma OSAS SurgeryPřednášející: Prof. Dr. med. Karl Hörmann

čtvrtek 14. 6. 2018

08.00–08.50              INSTRUKTÁŽNÍ KURZY

IC 9: Moderní techniky septorinoplastikyPřednášející: Kaňa R. (FN Praha), Kastner J. (Ušní, nosní, krční ambulance Kastner s.r.o., Beroun/Plzeň)

IC 10: Endoskopická anatomie středoušíPřednášející: Salzman R. (LF UPOL, FNOL)

IC 11: Diagnostika a management obstrukčních onemocnění vývodového systému slinných žlázPřednášející: Zábrodský M. (1. LF UK, FN Motol Praha), Rotnágl J. (3. LF UK, ÚVN Praha)

IC 12: Lícní nervPřednášející: Chovanec M. (3. LF UK, FN Královské Vinohrady Praha)

08.50–09.00              přestávka

09.00–10.30              KULATÉ STOLY

RT 3: Týmová spolupráce v léčbě nádorů hlavy a krkuModerátor: Pár I. (Kroměřížská nemocnice), Pospíšková M. (KOC KNTB Zlín)

RT 4: Tekoucí trepanační dutinaModerátor: Chovanec M. (3. LF UK, FN Královské Vinohrady Praha)

10.30–11.00              přestávka

11.00–12.30              KULATÉ STOLY

RT 5: Karcinomy orofarynguModerátor: Klozar J. (FN Motol Praha)

RT 6: Perforace bubínkuModerátor: Kluh J. (FN Motol Praha)

VOLNÁ SDĚLENÍ

12.30–14.00              přestávka na oběd

14.00–15.30              KULATÉ STOLY

RT 7: Zduření na krku u dospělýchModerátor: Chrobok V. (FN Hradec Králové)

RT 8: Tradiční a moderní techniky při výkonech na adenotonzilární tkániModerátor: Kraus J. (Benešov)

VOLNÁ SDĚLENÍ

15.30–15.40              přestávka

15.40–16.40              VOLNÁ SDĚLENÍ

16.40–17.10              přestávka

17.10–18.00              INSTRUKTÁŽNÍ KURZY

IC 13: Jak přežít onkologickou léčbu. Průvodce od A do ZPřednášející: Pospíšková M. (KOC KNTB Zlín)

IC 14: Náhlá percepční nedoslýchavostPřednášející: Bouček J. (1. LF UK, FN Motol Praha)

IC 15: Juvenilní angiofibrom nosohltanuPřednášející: Plzák J. (1. LF UK, FN Motol Praha)

IC 16: Rinogenní zánětlivé komplikace očnicePřednášející: Chrobok V. (FN Hradec Králové)

pátek 15. 6. 2018

08.00–08.50              INSTRUKTÁŽNÍ KURZY

IC 17: Základní prezentační dovednosti – příprava prezentace, nejčastější chybyPřednášející: Komínek P. (FN Ostrava)

IC 18: Informovaný souhlas – právní základ, platná legislativa, rizika, nejčastější chyby a tipy pro praxiPřednášející: Kraus J. (Benešov)

IC 19: Ultrazvuk v ORLPřednášející: Astl J. (3. LF UK, ÚVN Praha)

IC 20: Akutní obstrukce dýchacích cest – urgentní management z pohledu otorinolaryngologaPřednášející: Urbánková P. (FN U sv. Anny Brno)

08.50–09.00              přestávka

09.00–10.30              KULATÉ STOLY

RT 9: Rinologie: Mezioborová spolupráce alergologa, klinického imunologa a ORL lékařeModerátor: Novotná B. (Alergologie, III. IGEK FN Brno)

RT 10: Nádory nosní dutiny a VNDModerátor: Gál B. (FN U sv. Anny Brno)

VOLNÁ SDĚLENÍ

10.30–11.00               přestávka

11.00–12.30               KULATÉ STOLY

RT 11: Nosní obstrukceModerátor: Vodička J. (Pardubice)

RT 12: Laser v ambulantní/ klinické praxiModerátor: Komínek P. (FN Ostrava)

VOLNÁ SDĚLENÍ

Připravuje se také sekce nelékařských zdrav. pracovníků.

Změna v programu vyhrazena.


Štítky
Audiologie a foniatrie Dětská otorinolaryngologie Otorinolaryngologie

Článek vyšel v časopise

Otorinolaryngologie a foniatrie

Číslo 2

2018 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Pacient na antikoagulační léčbě v akutní situaci
nový kurz
Autoři: MUDr. Jana Michalcová

Kopřivka a její terapie
Autoři: MUDr. Petra Brodská

Uroinfekce v primární péči
Autoři: MUDr. Marek Štefan

Roztroušená skleróza a plánování těhotenství
Autoři: MUDr. Radek Ampapa

Alergenová imunoterapie v léčbě inhalačních alergií
Autoři:

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se