Prim. MUDr. Milan Forejtar, CSc., sedmdesátníkem


Vyšlo v časopise: Geriatrie a Gerontologie 2012, 1, č. 2: 106
Kategorie: Zprávy

Prvního dne letošního školního roku se dožil 70 let primář Centra klinické gerontologie Zlín, MUDr. Milan Forejtar.

Z rodných Vedrovic na Znojemsku se přestěhoval do Brna, kde absolvoval celé vzdělání až do promoce na Lékařské fakultě Univerzity J. E. Purkyně v roce 1966. První internistické zkušenosti čerpal jako sekundární lékař interní oddělení Nemocnice v Uherském Hradišti a rozkošatil je v době vojenské služby v Jaroměři o anesteziologii a ORL. V roce 1970 již jako sekundární lékař interního oddělení Nemocnice Gottwaldov složil I. atestaci z vnitřního lékařství. Od roku 1975 vedl tamtéž koronární jednotku a o rok později se popasoval s atestací II. stupně. Tím však jeho rozlet nekončí – v roce 1979 skládá atestaci z tropické medicíny a v letech 1980–1985 pobývá jako senior assistant a consultant na interní klinice na Maltě. Po návratu v roce 1985 se stává přednostou interního oddělení ZÚNZ Zlín a k této pozici skládá neoblíbenou, leč tehdy nevyhnutelnou atestaci z organizace a řízení zdravotnictví. Interní oddělení vedl až do roku 1990, do založení Gerontologického centra Krajské nemocnice Tomáše Bati, pro které si jej vybral jeho přednosta prim. MUDr. Přehnal jako svého zástupce. Vzhledem k širokému zaměření centra včetně akutních geriatrických lůžek doplňuje své vzdělání o kurz intenzivní medicíny a o kurz kardiovaskulární terapie.

MUDr. Forejtar je členem ČLS JEP, a sice společnosti internistické, gerontologické a geriatrické a kardiologické. Již několikáté volební období pracuje ve výboru ČGGS a je členem atestační komise pro geriatrii. Česká gerontologie a geriatrie má v primáři Forejtarovi zkušeného klinika i organizátora, který každoročně přispívá k zvyšování vzdělanosti zdravotnické veřejnosti organizací Zlínského geriatrického dne a spoluprací s lokálními pobočkami dalších lékařských společností se podílí na implementaci specifického geriatrického přístupu k nemocnému i do ostatních oborů.

Milý pane primáři, přijměte srdečnou gratulaci, přání úspěšného, pracovitého kolektivu, pevného zdraví, pohody a vůbec všeho dobrého.


Štítky
Geriatrie a gerontologie Praktické lékařství pro dospělé Protetika

Článek vyšel v časopise

Geriatrie a Gerontologie

Číslo 2

2012 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se