MUDr. Vladimír Šigut


Vyšlo v časopise: Anest. intenziv. Med., 27, 2016, č. 5, s. 346
Kategorie: Osobní zprávy

(30. 1. 1941–3. 6. 2016)


Dne 3. 6. 2016 zemřel dlouholetý primář Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov MUDr. Vladimír Šigut. Celý svůj profesní život zasvětil práci v krnovské a albrechtické nemocnici, kde nejprve začínal na TRN a později pracoval na interním oddělení. V roce 1969 přestoupil na nově vytvořené Anesteziologické oddělení. Po atestaci v roce 1972 absolvoval stáž ve Švédsku, kde si osvojil techniky subarachnoidální a epidurální anestezie, které plně zužitkoval jako jediný anesteziolog v nemocnici v Městě Albrechticích při urologických a ortopedických výkonech, a dále v krnovské porodnici, kde zavedl metodu epidurální porodnické analgezie. V roce 1984 stál u zrodu lůžkové stanice Anesteziologicko-resuscitačního oddělení v Krnově, avšak pro své politické postoje nemohl zastávat funkci primáře. Roku 1986 se podílel na organizaci RZP v Krnově a byl jejím vedoucím lékařem. Po revolučním roce 1989 se pak již konečně stává primářem ARO v Krnově a zároveň otevírá jednu z prvních ambulancí chronické bolesti v kraji. Po dovršení důchodového věku v roce 2002 odchází z funkce primáře, ale v nemocnici pracuje na ARO a především na ambulanci chronické bolesti nadále až do roku 2012.

Byl nadšeným propagátorem nových metod, respektovaným kolegou, obdivovaným učitelem a skvělým rádcem. Vynikal přátelskou povahou, osobitým humorem a mimořádným rozsahem svých zálib. Býval vynikajícím společníkem, hudebníkem, vypravěčem…

Nepřekonatelnou překážkou v jeho osobním životě se stalo náhlé těžké onemocnění, pro které umírá na svém bývalém pracovišti.

Čest jeho památce.

Za kolektiv ARO SZZ Krnov

prim. MUDr. Marek Spyra


Štítky
Anesteziologie a resuscitace Intenzivní medicína

Článek vyšel v časopise

Anesteziologie a intenzivní medicína

Číslo 5

2016 Číslo 5

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
nový kurz
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Příběh jedlé sody
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se