Úvod


Vyšlo v časopise: Transfuze Hematol. dnes,16, 2010, No. 1, p. 5.
Kategorie: Úvodník

Vážení čtenáři,

dovršení patnácti let je v životě českého občana přelomovou událostí. Čerstvá osobní koláž megapixelů ozdobí průkaz, jenž se stane branou do nového světa stále ještě ne plně rozvinutých      právních způsobilostí a odpovědností. Rozloučí se s méně či více úspěšným budovatelem jeho fundamentálních znalostí a vědomostí a obvykle vyrazí za dalším vzděláváním a rozvojem.

Patnáctý ročník našeho časopisu takový základní přelom sice nepřinesl, ale zařadil se mezi nejúspěšnější ročníky v jeho historii. Do jeho slušivého šatu, který ozdobil náhrdelník doporučení odborných společností, výběrů ze zahraniční literatury a dalších informací, bylo redakční radou zahaleno 25 odborných sdělení ve dvou „exfederálních“ jazycích. Na síle a kráse mu přidala i tři supplementa, stávající se již krojovanou tradicí. Tíhu nákladů podepřelo devět sponzorů.

Další budoucnost je spjata s potencí autorů a jejich ochotou podělit se o své poznatky a názory právě v našem časopisu a také se zájmem čtenářů a sponzorů. Doufejme, že náš časopis při svém dozrávání bude i nadále autory a čtenáře dostatečně přitahovat.

Kromě jiných, spíše soukromých tužeb a představ, mám dvě přání - dožít se mise člověka na rudou planetu Mars a dospělosti našeho časopisu bez ohledu na funkci, kterou pro jeho existenci budu či nebudu vykonávat. Obojí je, zdá se, možné.

MUDr. Jiří Masopust
vedoucí redaktor      


Štítky
Hematologie Interní lékařství Onkologie

Článek vyšel v časopise

Transfuze a hematologie dnes

Číslo 1

2010 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
nový kurz
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se