Úvod


Vyšlo v časopise: Transfuze Hematol. dnes,16, 2010, No. 1, p. 5.
Kategorie: Úvodník

Vážení čtenáři,

dovršení patnácti let je v životě českého občana přelomovou událostí. Čerstvá osobní koláž megapixelů ozdobí průkaz, jenž se stane branou do nového světa stále ještě ne plně rozvinutých      právních způsobilostí a odpovědností. Rozloučí se s méně či více úspěšným budovatelem jeho fundamentálních znalostí a vědomostí a obvykle vyrazí za dalším vzděláváním a rozvojem.

Patnáctý ročník našeho časopisu takový základní přelom sice nepřinesl, ale zařadil se mezi nejúspěšnější ročníky v jeho historii. Do jeho slušivého šatu, který ozdobil náhrdelník doporučení odborných společností, výběrů ze zahraniční literatury a dalších informací, bylo redakční radou zahaleno 25 odborných sdělení ve dvou „exfederálních“ jazycích. Na síle a kráse mu přidala i tři supplementa, stávající se již krojovanou tradicí. Tíhu nákladů podepřelo devět sponzorů.

Další budoucnost je spjata s potencí autorů a jejich ochotou podělit se o své poznatky a názory právě v našem časopisu a také se zájmem čtenářů a sponzorů. Doufejme, že náš časopis při svém dozrávání bude i nadále autory a čtenáře dostatečně přitahovat.

Kromě jiných, spíše soukromých tužeb a představ, mám dvě přání - dožít se mise člověka na rudou planetu Mars a dospělosti našeho časopisu bez ohledu na funkci, kterou pro jeho existenci budu či nebudu vykonávat. Obojí je, zdá se, možné.

MUDr. Jiří Masopust
vedoucí redaktor      


Štítky
Hematologie a transfuzní lékařství Interní lékařství Onkologie

Článek vyšel v časopise

Transfuze a hematologie dnes

Číslo 1

2010 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se