Nejčastější gynekologické malignity: průvodce onemocněním
Nový edukativní film připravený společností Dialog Jessenius


Vyšlo v časopise: Prakt Gyn 2012; 16(2-4): 125
Kategorie: Aktuality z gynekologie


Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius vydala v letos v září druhý edukativní film ze série Průvodci onemocněním pro onkologické pacienty. DVD s edukativním filmem Nejčastější gynekologické malignity pokřtila v Praze 17. září 2012 předsedkyně poslanecké sněmovny Parlamentu ČR paní Miroslava Němcová, primátor hlavního města Prahy pan doc. Bohuslav Svoboda, onkogynekolog pan prof. David Cibula, onkoložka paní doc. Petra Tesařová a herečka paní Iva Kubelková.U českých žen je ve srovnání s ženami v ostatních zemích Evropské unie výskyt zhoubných nádorů reprodukčních orgánů mnohem častější. Přitom četnost jejich výskytu rok od roku neustále narůstá. Také proto se obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius rozhodla zaměřit druhý ze svých edukačních filmů právě na problematiku onkologických onemocnění ženských pohlavních orgánů. Ve spolupráci s předními českými odborníky v oblasti onkologie vznikl film, který má usnadnit pacientce boj s nemocí prostřednictvím dostatečného množství informací o tom, co ji při léčbě čeká.

„K tomu, aby ženy dokázaly zvládnout obtížnou situaci po vyřčení nepříznivé diagnózy, potřebují dostatek informací,“ říká onkoložka a spoluzakladatelka společnosti Dialog Jessenius paní doc. Petra Tesařová a dodává: „Prostřednictvím našeho DVD získají pacientky všechny důležité informace, které jim pomohou chorobu zvládnout, a to nejen od odborníků, ale především od žen, které nemoc zažily na vlastní kůži a úspěšně ji i díky svému postoji překonaly“.

Edukační filmové pásmo Nejčastější gynekologické malignity, které vám přinese časopis Praktická gynekologie v prvním čísle příštího 17. ročníku, je po průvodci Karcinom prsu, který vám přináší toto číslo časopisu, již druhým v řadě ze série edukativních filmových průvodců. Filmy na DVD mohou pacienti i zájemci získat zdarma na specializovaných pracovištích nebo v pacientských organizacích. Současně si je mohou volně stáhnout z webových stránek www.dialog-jessenius.cz. Film natočila režisérka Tereza Reichová podle scénáře, na němž se podíleli prof. MUDr. David Cibula, CSc., a doc. MUDr. Petra Tesařová, CSc., z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze ve spolupráci s dalšími předními českými odborníky.Vznikl za přispění zdravotnických zařízení a onkologických pracovišť a pacientských organizací po celé ČR. Film byl vytvořen díky podpoře České zbrojovky a dalších mecenášů.
Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína

Článek vyšel v časopise

Praktická gynekologie

Číslo 2-4

2012 Číslo 2-4

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se