Slovo vydavatele


Vyšlo v časopise: Prakt Gyn 2012; 16(1): 2
Kategorie: Úvodníky

Vážení a milí čtenáři,

dovolte, abychom Vás tentokrát výjimečně oslovili i my, vydavatelé. Nejprve bychom chtěli poděkovat vedoucímu odbornému redaktorovi primáři Robertu Hudečkovi a doktoru Tomáši Faitovi, že nás vybrali jako vydavatele. Především pak patří naše a dovolíme si předpokládat, že i Vaše, díky jim za nezměrné úsilí, které věnovali záchraně časopisu a přípravě obsahu jeho prvního sešitu, který vydáváme k výroční konferenci ČGPS. Díky jsme povinováni také vlastníku vydavatelských práv, že byl ochoten hledat a také najít cestu, jak časopis zachránit.

Jak připomněl primář Hudeček ve svém úvodním slově, časopis loni oslavil 15. výročí vydávání. To jsme jako noví vydavatelé považovali za impulz k oživení formy i obsahu. Vrátili jsme se k obálce, která svým designem vyjadřuje, že je časopis formou i obsahem „up-to-date“, a tudíž, že uvnitř může čtenář očekávat nové, neotřelé, možná i odvážné pohledy na problémy a také, že časopis jde ruku v ruce s vývojem gynekologie v ambulancích i na klinikách. Formát časopisu jsme zmenšili, aby byl „příručnější“, „kapesnější“, „přátelštější“ čtenáři svou komprimovanou podobou. Grafiku bloku časopisu jsme odlehčili v duchu obálky k jednoduchosti, možná až „konstruktivistické“ strohosti, tedy maximální účelovosti, neb prius je obsah sdělení. Příspěvky jsme se rozhodli členit do rubrik, aby se tak každý gynekolog mohl snáze zaměřit na oblast svého zájmu.

Dovolíme si doufat, že i Vy budete potěšeni, že Vám bude časopis nadále partnerem a že Vám bude přinášet letos i v budoucnu důležité informace.

za vydavatele

Eliška Skalková


Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína

Článek vyšel v časopise

Praktická gynekologie

Číslo 1

2012 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Příběh jedlé sody
nový kurz
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Všechny kurzy
Kurzy Soutěž Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se