Slovo úvodem


Vyšlo v časopise: Prakt Gyn 2006; 10(1): 3

Vážené kolegyně a kolegové,

dostává se Vám do rukou první číslo dalšího, již 10. ročníku Praktické gynekologie. V tomto jubilejním ročníku jsme se rozhodli hned pro několik nezanedbatelných změn.

Jistě Vám neušlo, že obal časopisu se vrací k decentním hodnotám odborného periodika, a přesto si zachovává svou originální tvář mezi ostatními časopisy našeho oboru. Nové je i číslování stránek jednotlivých čísel v ročníku, které bude kontinuální.

K drobným personálním změnám došlo i ve složení kolektivu redakční rady, která bude i letos zajišťovat zdárný a efektivní průběh recenzních řízení autorských příspěvků.

Je také mou milou povinností Vás informovat o navázání spolupráce s  kolegy z redakce odborně spřízněného slovenského časopisu Praktická gynekológia. Tento časopis je součástí německo-slovenského projektu Edukácia v gynekológii a pôrodníctve a vychází pod záštitou prof. MUDr. Michala Valenta, DrSc., a pod vedením odborného redaktora doc. MUDr. Mariána Bernadiče, CSc. V našem časopise se tak objeví výběr nejzajímavějších prací slovenských kolegů se a podobně práce českých autorů z loňského ročníku Praktické gynekologie budou otištěny na Slovensku.

Redakční rada vyhlašuje v letošním roce poprvé autorskou soutěž O nejlepší článek Praktické gynekologie v roce 2006. Podmínky soutěže jsou zveřejněny v tomto čísle (viz následující strana). Vyhlášení výsledků a slavnostní předání cen proběhne na Česko-slovenské konferenci reprodukční gynekologie v listopadu v Brně.

Přece však zůstává něco nezměněno, a to naše společná snaha si udržet odborný zájem čtenářů a dále rozhojnit jejich řady předkládáním kvalitních a zajímavých článků charakteru původních i přehledných prací, kazuistik a referátů z významných akcí. Tři letošní čísla Praktické gynekologie očekávejte do letních prázdnin, druhou polovinu ročníku tradičně završí sborník abstrakt z již tradičního podzimního brněnského sympozia asistované reprodukce.

Aktualizované pokyny pro autory, kontakt na jednotlivé členy redakční rady a archiv předešlých ročníků ve formátu pdf naleznete na webových stránkách www.praktickagynekologie.cz.

Nezbývá tedy než nám všem popřát dostatečný prostor, čas a klid pro práci a možnost strávit příjemné chvíle ve společnosti Praktické gynekologie i v letošním roce.


as. MUDr. Robert Hudeček


Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína

Článek vyšel v časopise

Praktická gynekologie

Číslo 1

2006 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
nový kurz
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Příběh jedlé sody
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se