Věnováno oboru foniatrie


Vyšlo v časopise: Otorinolaryng. a Foniat. /Prague/, 61, 2012, No. 4, pp. 211.
Kategorie: Úvodníky

Vážené kolegyně a kolegové, vážení čtenáři,

je mi ctí Vás oslovit v úvodu zcela výjimečného čísla časopisu Otorinolaryngologie a foniatrie. Toto číslo je výjimečné z několika důvodů.

Prvním z nich je obsah čísla, který je věnován zcela ojedinělé světové osobnosti pana prof. MUDr. Miloslava Seemana. Tento muž položil základy moderní foniatrie a nám i dnes umožňuje být hrdými následovníky jeho ucelené filozofie a pohledu na tento obor. Od dob, kdy pan profesor Seeman žil, však i tento obor zažívá roky rozkvětu a roky naplněné prací. Nevím, jaký by byl pohled pana profesora na naše výsledky dnes, ale věřím, že jako výjimečná osobnost by jistě byl na své žáky a pokračovatele hrdý. Je mi proto ctí poděkovat paní docentce MUDr. Olze Dlouhé a jejím spolupracovníkům, že připravili cyklus článků pro toto číslo na počest 120. výročí narození pana profesora MUDr. Miloslava Seemana. Protože pan profesor byl osobností vskutku světového formátu, rozšířili jsme číslo o sdělení kolegů ze zahraničí. Pan profesor si jistě zaslouží hold jeho osobnosti, ale je to také hold škole, kterou založil a všem jeho tuzemským i zahraničním pokračovatelům.

Toto číslo je však výjimečné pro celou Českou společnost otorinolaryngologie a foniatrie. Po mnoha letech pod křídly NTS ČLS JEP dochází ke změně vydavatelství časopisu. A tak končí jedna epocha časopisu. Na tomto místě je mou milou povinností poděkovat všem spolupracovníkům z NTS, redakce, propagace a inzerce za spolupráci. Nová éra časopisu se otevírá. Novým partnerem se stává nakladatelství Mladá fronta (MF). V rámci nové koncepce dojde jak ke změně grafiky stránek, tak i k celkovému vzhledu časopisu. Věřím, že čtenáři stejně jako autoři ocení i novou kvalitu tisku a další změny, které nastanou v příštích dvou letech. Věřím, že docílíme zvýšení komfortu pro autory z hlediska recenzního řízení. Jazykovou kvalitu textů bude i nadále sledovat paní PhDr. Helena Raušerová. V roce 2013 se tedy setkáte s prvními změnami nejen ve vzhledu časopisu. Věříme, že i tyto kroky otevřou nové oblasti, kde naleznou další kolegyně i kolegové prostor pro svá sdělení. Věříme, že se v nich probudí touha podělit se o své zkušenosti, zajímavé případy, ale také o dlouhodobé výsledky léčby, stejně jako o výsledky z výzkumné činnosti a grantových projektů. Každému autorovi se tak otevírá nová možnost přispět svou kvalitní publikací k dalšímu růstu časopisu jako média, které je dnes prakticky jediným zdrojem informací pro celou obec otorinolaryngologů, foniatrů a pracovníků všech profesí, kteří se spolu s námi podílejí na péči o nemocné s onemocněním hlavy a krku.

Tato změna také zavazuje vedoucího redaktora i jeho zástupce k nové usilovné práci ve prospěch časopisu. Cílem redaktorů, nakladatele, ale především redakční rady, recenzentů a všech spolupracovníků je připravit moderní časopis pro klinickou praxi i pro další a kontinuální vzdělávání v oboru otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku a foniatrie. Všechny tyto změny jsou propojením úsilí redakce časopisu a výboru České společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku i nakladatelství přinášet čtenářům nové a aktuální informace využitelné v každodenní klinické praxi, ale také zprávy z dění v odborné společnosti. Cílem vedoucího redaktora však musí být i ekonomický pohled na časopis a jeho výrobu. V této oblasti jsme v nakladatelství MF získali partnera, nikoli jen nakladatele. Od této spolupráce si slibujeme mnohé pozitivní změny, jejichž výsledek však posoudíte vy, čtenáři.

Prof. MUDr. Jaromír Astl, CSc.

Vedoucí redaktor časopisu

Otorinolaryngologie a foniatrie


Štítky
Audiologie a foniatrie Dětská otorinolaryngologie Otorinolaryngologie

Článek vyšel v časopise

Otorinolaryngologie a foniatrie

Číslo 4

2012 Číslo 4

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
nový kurz
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více