Ocenění České pediatrické společnosti


Vyšlo v časopise: Čes-slov Pediat 2019; 74 (2): 120.
Kategorie: Zprávy

Během 13. kongresu českých pediatrů a sester s mezinárodní účastí, který se konal ve dnech 13.‒15. září 2018 v Praze, byly uděleny diplomy za zásluhy o českou pediatrii několika významným pediatrům a pediatryním jako ocenění jejich celoživotní práce v našem oboru.

Jednou z oceněných je i dr. Kočičková z České Lípy, a proto považuji za potřebné seznámit širokou veřejnost s krátkým přehledem o její životní cestě.


MUDr. Jaroslava Kočičková

Narodila se 4. 7. 1936 v Jičíně. Absolvovala zdejší jedenáctiletku, po které od roku 1954 do roku 1960 vystudovala Fakultu dětského lékařství UK v Praze. Po promoci nastoupila na dětské oddělení v České Lípě. Na oddělení pracovala do roku 1965. Po složení I. atestace pokračovala v tehdy obvyklé kombinaci práce na dětském středisku a služeb na dětském oddělení. V roce 1979 po vykonání II. atestace se vrací na dětské oddělení jako zástupce primáře a stává se ordinářkou pro novorozenecký úsek. Pro nastupující mladé pediatry byla oporou v seznamování se s neonatologickou péčí a praktickou pediatrii vůbec. V této funkci setrvala až do roku 1992, kdy v počínajícím důchodovém věku odešla pracovat na dětské středisko, které v posledních letech předala dceři. Ale i dále zůstává velmi aktivní a dva dny v týdnu a v době dovolené práci PLDD vykonává dosud.

Obě její dcery vystudovaly FDL UK, jedna pracuje jako PLDD a druhá jako neuroložka. Manžel je také absolventem FDL UK v Praze a stále pracuje v ORL ambulanci.

Prim. MUDr. Josef Gut

Dětské oddělení NsP, Česká Lípa


Štítky
Neonatologie Pediatrie Praktické lékařství pro děti a dorost

Článek vyšel v časopise

Česko-slovenská pediatrie

Číslo 2

2019 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
nový kurz
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více