Ocenění České pediatrické společnosti


Vyšlo v časopise: Čes-slov Pediat 2019; 74 (2): 120.
Kategorie: Zprávy

Během 13. kongresu českých pediatrů a sester s mezinárodní účastí, který se konal ve dnech 13.‒15. září 2018 v Praze, byly uděleny diplomy za zásluhy o českou pediatrii několika významným pediatrům a pediatryním jako ocenění jejich celoživotní práce v našem oboru.

Jednou z oceněných je i dr. Kočičková z České Lípy, a proto považuji za potřebné seznámit širokou veřejnost s krátkým přehledem o její životní cestě.


MUDr. Jaroslava Kočičková

Narodila se 4. 7. 1936 v Jičíně. Absolvovala zdejší jedenáctiletku, po které od roku 1954 do roku 1960 vystudovala Fakultu dětského lékařství UK v Praze. Po promoci nastoupila na dětské oddělení v České Lípě. Na oddělení pracovala do roku 1965. Po složení I. atestace pokračovala v tehdy obvyklé kombinaci práce na dětském středisku a služeb na dětském oddělení. V roce 1979 po vykonání II. atestace se vrací na dětské oddělení jako zástupce primáře a stává se ordinářkou pro novorozenecký úsek. Pro nastupující mladé pediatry byla oporou v seznamování se s neonatologickou péčí a praktickou pediatrii vůbec. V této funkci setrvala až do roku 1992, kdy v počínajícím důchodovém věku odešla pracovat na dětské středisko, které v posledních letech předala dceři. Ale i dále zůstává velmi aktivní a dva dny v týdnu a v době dovolené práci PLDD vykonává dosud.

Obě její dcery vystudovaly FDL UK, jedna pracuje jako PLDD a druhá jako neuroložka. Manžel je také absolventem FDL UK v Praze a stále pracuje v ORL ambulanci.

Prim. MUDr. Josef Gut

Dětské oddělení NsP, Česká Lípa


Štítky
Neonatologie Pediatrie Praktické lékařství pro děti a dorost

Článek vyšel v časopise

Česko-slovenská pediatrie

Číslo 2

2019 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

VIRTUÁLNÍ ČEKÁRNA ČR Jste praktický lékař nebo pediatr? Zapojte se! Jste praktik nebo pediatr? Zapojte se!

×