Životní jubileum doc. MUDr. Radovana Slezáka, CSc.


Vyšlo v časopise: Česká stomatologie / Praktické zubní lékařství, ročník 108, 2008, 2, s. 34

V březnu 2008 se dožil 50 let přednosta Stomatologické kliniky LF UK a FN v Hradci Králové doc. MUDr. Radovan Slezák, CSc. Je rodákem z Litomyšle, města známého svou kulturní historií. Rodné město se na jeho zájmech výrazně podepsalo. Hovor s ním o malířství a obecně o výtvarném umění plně odhalí, jak mnoho jej umění oslovilo. Není to jen výtvarné umění, ale i hudba; je bohatě „vyzbrojen“ i  historií, informacemi o filmech a české krajině.

jp_1305_f_1
jp_1305_f_1

Docenta Slezáka nešlechtí jen výše uvedené znalosti. Je velmi pilný, pracovitý a systematický, navíc vybavený neobyčejnou pamětí. Díky těmto vlastnostem stále stoupal výše ve své odborné kariéře. Po složení první atestace ze stomatologie v roce 1985 následovalo získání titulu CSc. Jeho velmi úspěšné habilitační řízení proběhlo v roce 1999.

Svou odbornou kariéru zahájil v roce 1982 na Stomatologické klinice LF UK a FN v Hradci Králové. Brzy se zapojil do práce na parodontologickém oddělení. Po založení oddělení orální medicíny se postavil do jejího čela. Úspěšně se zúčastnil konkurzu v říjnu 2007 na přednostu Stomatologické kliniky. Za krátkou dobu prohlásil, že to byla volba správná, i když pro něho ne lehká.

Doc. R. Slezák napsal řadu odborných článků uveřejněných v našich i zahraničních časopisech. Zvláštní oblibě se těší kazuistiky uveřejněné v časopisu LKS pro jasný styl, praktický přínos. Nelze neuvést jeho knižní publikace, které zahrnují učební texty, monografie, atlas. Doc. Slezák má schopnost vytvářet plodné autorské kolektivy. Je oblíbeným řečníkem u nás i v zahraničí. Je bystrým posluchačem, a proto i často diskutérem.

Vedle publikační činnosti je nutné zmínit i jeho aktivitu vědeckou. Zapojil se do výzkumných úkolů na různých úrovních, někde je či byl hlavním řešitelem, v jiných spoluřešitelem.

Aktivně působí v odborných společnostech (Česká parodontologická společnost), spolupracuje s Českou stomatologickou komorou, je předsedou oborové rady pro stomatologii na LF UK v Hradci Králové. Činnost doc. R. Slezáka je obdivuhodně široká a plodná. Je více než plně vytížený.

Jménem kolektivu mu přejeme pevné zdraví, elán a podporu své rodiny, na níž mu tolik záleží.

Za kolektiv Stomatologické kliniky LF UK a FN v Hradci Králové

doc. I. Dřízhal a MUDr. Z. Šustová


Štítky
Chirurgie maxilofaciální Ortodoncie Stomatologie

Článek vyšel v časopise

Česká stomatologie / Praktické zubní lékařství

Číslo 2

2008 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se