RECENZE KNIHY


Vyšlo v časopise: Česká stomatologie / Praktické zubní lékařství, ročník 108, 2008, 2, s. 52

Pazdera J.: Základy ústní a čelistní chirurgie

1. vydání. Vydala LF UP v Olomouci, 2007, 241 stran.

Kniha je rozdělena do 17 hlavních kapitol, které se dále přehledně dělí. Samostatně je uvedena literatura. Kniha obsahuje 67 tabulek a 121 perokresbových obrazů. Je vyvázána v pevné vazbě s barevně označenými názvy kapitol a podkapitol.

Publikace je deklarována jako učební text. Ten vznikl na základě požadavků studentů, kteří již dlouhou dobu postrádají ucelenou moderní učebnici stomatologické chirurgie. Sáhnou po ní jistě i začínající lékaři, ale i ti, kteří si orální chirurgii vybrali jako svoji specializaci.

Kniha obsahuje nejen popisy jednotlivých chirurgických onemocnění, ale i předoperační rozvahu, diferenciální diagnostiku, vlastní techniku operace a upozornění na možné komplikace. Nejdůležitější poznatky a upozornění jsou v jednotlivých kapitolách shrnuty do přehledné tabulky podtrhující didaktickou úroveň publikace.

Jednoduchost a přehlednost velkého množství obrazů umožní pochopit základní principy ošetření nejen v dentoalveorální chirurgii, ale i při ošetření kolemčelistních zánětů, slinných žláz, temporomandibulárního kloubu, čelistních anomálií, orálních nádorů a při ošetření v dentální implantologii.

Považuji knihu za velmi zdařilou a pro potřeby výuky a doškolování lékařů nezbytnou. Každý, kdo si tuto publikaci prohlédne a začte se do jednotlivých kapitol, oživí si a přehledně přiblíží základy chirurgických ošetření a postupy léčení.

Doc. MUDr. Milan Machálka, CSc.


Štítky
Chirurgie maxilofaciální Ortodoncie Stomatologie

Článek vyšel v časopise

Česká stomatologie / Praktické zubní lékařství

Číslo 2

2008 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se