Úvodník


Vyšlo v časopise: Cesk Slov Neurol N 2010; 73/106(1): 3
Kategorie: Úvodník

Milí čtenáři,

uplynulý rok 2009 byl standardní v tom smyslu, že se nám podařilo udržet tradiční odbornou a formální úroveň časopisu. Přinesl však i několik novinek, z nichž většina byla pozitivních.

Největším přínosem je zvýšení hodnoty impakt faktoru z „homeopatické“ úrovně na sice nízkou, ale nezanedbatelnou hodnotu 0,319. Bude však velmi těžké tuto úroveň trvale udržet, event. zvýšit bez vydatné podpory vás, autorů publikujících jak v našem, tak v jiných impaktovaných časopisech. Na webu www.csnn.eu je k dispozici vyhledávací systém, který vám na základě klíčových slov pomůže relevantní práce publikované v našem časopise najít. Pro všechny zájemce zejména z akademické oblasti je významný i fakt, že citace jejich práce v našem časopise je zaznamenána v Science Citation Index (SCI), dostupném na Web of Science.

Bohužel se ani na druhý pokus nepodařil návrat do databáze Medline, ale budeme se o něj pokoušet dále, snad nám pomůže navýšení IF.
V souvislosti se snahou o co nejvyšší citovanost našich článků se redakční rada rozhodla podporovat publikování původních prací a kazuistik v anglickém jazyce – tuto změnu jste určitě zaznamenali již v čísle 6/ 2009. Podařilo se nám rovněž získat velmi kvalitního jazykového anglického lektora, u všech příspěvků však nyní vyžadujeme standardně minimálně anglický abstrakt (viz nová verze Pokynů pro autory).

Proběhla pravidelná soutěž o nejlepší práci publikovanou v našem časopise v roce 2009, cena byla předána spolu s vyhlášením cen České neurologické společnosti ČLS JEP na uplynulém slovenském a českém neurologickém sjezdu v Bratislavě. Vítězem se stala práce dr. Roberta Bartoše a spolupracovníků z ústeckého neurochirurgického pracoviště s názvem „Resekce gliomů inzuly – volumetrické hodnocení radikality“, která vyšla v posledním, šestém čísle. Osobně jsem rád, že to byla právě neurochirurgická práce, neboť v loňském ročníku jsme publikovali několik vynikajících prací z pera našich neurochirurgů.
Jsme rádi, že od loňského roku se časopis dostal ve větší míře i ke slovenským neurologům a neurochirurgům a počet našich předplatitelů tak přesáhl dva tisíce. Děkuji všem autorům, recenzentům a spolupracovníkům, že pomáhají udržet a dále rozvíjet odborné periodikum převážně s vědeckým zaměřením a publikované v národních jazycích. I přes internacionalizaci vědy a dominanci angličtiny jako jazyka vědy věřím, že tento projekt má i do budoucna smysl.
Závěrem oznámení o organizační změně na straně našeho nakladatele: vydavatelství MHW se stává součástí „sesterské“ společnosti Ambit Media. Časopis však bude nadále vytvářen stejným autorským kolektivem. Doufám spolu s vámi, že tato změna bude ve prospěch našeho časopisu.

Josef Bednařík


Štítky
Dětská neurologie Neurochirurgie Neurologie

Článek vyšel v časopise

Česká a slovenská neurologie a neurochirurgie

Číslo 1

2010 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
nový kurz
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se