Editorial


Vyšlo v časopise: Čas. Lék. čes. 2016; 155: 339
Kategorie: Editorial

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

po čísle 3 je toto vydání dalším v letošním roce, do kterého zařazujeme články, jež jsme dostali v průběhu roku a z důvodu pevného rozsahu každého čísla jsme je nemohli publikovat v tematických číslech.

Redakce i redakční rada Časopisu lékařů českých si velmi považuje, že dostává žádosti o publikování přehledových i původních prací od odborníků z velmi rozdílných oborů i pracovišť a že akceptováním těch nejlepších může zprostředkovat široké odborné obci jak novinky, tak současný pohled na problematiku nejrůznějších oblastí medicíny a příbuzných oborů. Pevně věřím, že tomu tak bude i nadále, a jsme připraveni všem autorům poskytnout ten nejpečlivější redakční servis.

Není úkolem – a ani se nesluší – aby vedoucí redaktor zařazené články hodnotil. Přesto si dovolím k tomuto číslu pár poznámek:

„Vlajkovou lodí“ čísla je přehledová práce o mužské osteoporóze, která by rozhodně neměla zůstat ve stínu převažující problematiky osteoporózy postmenopauzální. Profesor Jan Štěpán se metabolickým osteopatiím věnuje nejméně čtyři desetiletí a bezesporu patří k největším osobnostem tohoto oboru.

Aktuální přehled shrnující správný postup při indikaci a provádění pitev v České republice, připravený ve spolupráci soudních lékařů a právníků, bude pro mnoho našich čtenářů patřit k těm nejpozorněji čteným a věřím, že jim konečně poskytne srozumitelný návod jak si počínat v oblasti, kterou před dvěma roky tak nešťastně postihlo legislativní selhání našich zákonodárců.

A konečně do adventní doby patří i malé zamyšlení. Myslím, že úvaha dr. Marka Štefana o nástrahách diagnostického procesu je přesně tím, co bychom stále měli mít – ku prospěchu svých pacientů – na paměti.

Petr Sucharda


Štítky
Adiktologie Alergologie a imunologie Angiologie Audiologie a foniatrie Biochemie Dermatologie Dětská gastroenterologie Dětská chirurgie Dětská kardiologie Dětská neurologie Dětská otorinolaryngologie Dětská psychiatrie Dětská revmatologie Diabetologie Farmacie Chirurgie cévní Algeziologie Dentální hygienistka

Článek vyšel v časopise

Časopis lékařů českých


Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
nový kurz
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Příběh jedlé sody
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se