Informace pro autory časopisu Soudní lékařství


Vyšlo v časopise: Soud Lék., 58, 2013, No. 2, p. 19
Kategorie: Informace pro autory časopisu Soudní lékařství

K článkům se přikládají dva souhrny - tzv. malý souhrn o rozsahu max. 500 znaků vč. mezer a tzv. velký souhrn o rozsahu 1400-1600 znaků vč. mezer. Pokud je práce v češtině/slovenštině, přikládá se tzv. malý souhrn český/slovenský a tzv. elký souhrn anglický. Pokud je práce v angličtině, platí to obráceně, tzn. malý souhrn v angličtině a velký souhrn český/slovenský. Autor je povinen dodat vždy velký i malý souhrn, ak je uvedeno výše.

Redakce časopisu Soudní lékařství přijímá k publikaci kromě klasických článků i následující formy kratších příspěvků:

Krátké sdělení (Short Communication) je rozsahem menší, ale naprosto plnohodnotné a zcela srovnatelné s pracemi „in extenso“. Výhoda Krátkého sdělení je, že může být obvykle zařazeno do tisku dříve, než rozsáhlý článek. Pod názvem Krátké sdělení (Short Communication) se rozumí text pohybující se v rozsahu 2000–5000 znaků vč. mezer. U krátkého sdělení jsou přípustné max. 3 citace. Sdělení je recenzováno a po uveřejnění indexováno naprosto stejně jako článek „in extenso“. Text může být v češtině/slovenštině i angličtině. K textu musí být připojeny dva plnohodnotné abstrakty, stejné jako u článku „in extenso“.

Předběžné sdělení (Preliminary Note) je jistou variantou Short communication a slouží k co nejrychlejšímu zveřejnění ukončené části průběžných výsledků vědeckých zkoumání. Je publikováno za předpokladu, že výsledky budou uveřejněny v plné rozsahu „in extenso“ bezprostředně po ukončení výzkumu. Z toho důvodu také není předběžné sdělení indexováno. Rozsah je cca 3000 znaků, ve výjimečných případech je možné připojit menší tabulku zjednodušující srozumitelnost prozatím dosažených výsledků. Citace ani obrázky se neuvádějí. K textu musí být připojeny dva krátké abstrakty do 500 znaků.

Dopis redakci (Letter to Editor). Jako „Dopis redakci“ se rozumí písemné reakce čtenářů na články uveřejněné v časopise, a to jak souhlasné, závěry článku podporující, tak i kritické se závěry polemizující. Z toho důvodu redakce nepřijme „Letter to Editor“ později než 1 měsíc po expedici čísla. Dopisy reakci vyjadřují pouze názory pisatele a redakcí nejsou recenzovány, upravovány, kráceny ani doplňovány. Od autora článku, s jehož závěry „dopis redakci“ polemizuje, se očekává odpovídající reakce. Rozsah „dopisu redakci“ nesmí přesáhnout 2000 znaků. Letters to Editor nejsou indexovány. Počet autorů nesmí přesáhnout 3.0


Štítky
Patologie Soudní lékařství Toxikologie
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se