IV. mezinárodní kongres úrazové chirurgie a soudního lékařství


Vyšlo v časopise: Soud Lék., 58, 2013, No. 2, p. 28
Kategorie: Zprávy z konference

Ústav soudního lékařství LF MU a Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, Klinika úrazové chirurgie LF MU a Traumacentrum Fakultní nemocnice Brno ve spolupráci s Aesculap Akademií uspořádali ve dnech 26. – 27. září 2012 v Mikulově, v konferenčních prostorách hotelu Galant, IV. mezinárodní kongres úrazové chirurgie a soudního lékařství. Hlavním tématem bylo „Polytrauma a komplikace v chirurgické péči“. Kongres byl pořádán pod záštitou předsedkyně Nejvyššího soudu JUDr. Ivy Brožové, děkana Lékařské fakulty Masarykovy univerzity prof. MUDr. Jiřího Mayera, CSc., ředitele Fakultní nemocnice Brno MUDr. Romana Krause, MBA a ředitele Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Petra Košky, MBA. Garanci převzala Česká společnost pro úrazovou chirurgii ČLS JEP. Akce byla určena pro lékaře a sestry chirurgických oborů, urgentních příjmů, zdravotnických záchranných služeb, soudní lékaře a laborantů. Cílem kongresu bylo uspořádat vědeckou mezioborovou akci, která přinese účastníkům větší přehled a orientaci v dané problematice. Hlavními tématy byly přednemocniční péče, urgentní příjmy, komplikace v chirurgii a forenzní problémy.


V malebném prostředí pod Pálavskými vrchy jsme si nejen předávali odborné zkušenosti, ale současně strávili příjemné chvíle při neformální zábavě v rámci společenského večera na Mikulovském zámku.

Hlavní pořadatelé si vás zároveň dovolují pozvat na podobný kongres, v pořadí již V., který se koná ve dnech 12. – 13. září 2013 v Mikulově v konferenčních prostorách hotelu Galant. Doufáme, že tentokrát bude spektrum účastníků rozšířeno i o hojnou přítomnost policistů a státních zástupců z celé republiky.

Veškeré informace na http://www.kongres-mikulov.cz/

MUDr. Eva Daňková


Štítky
Patologie Soudní lékařství Toxikologie
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se