Právní poradna pro lékárníky a lékaře


Vyšlo v časopise: Prakt. Lék. 2008; 88(4): 250
Kategorie: Aktuality/zprávy/recenze

Praha : Společnost Apotex ČR otevřela na svých webových stránkách v rámci vzdělávacího programu PACE 2010 právní poradnu po odbornou veřejnost.

Lékárníci, lékaři a farmaceutičtí asistenti mohou do této on-line poradny zasílat své dotazy týkající se legislativy v oblasti léčivých přípravků, lékárenství a farmaceutického průmyslu. Právní poradnu společnosti zájemci naleznou v záložce „Právní poradna“ na webové stránce www.apotex.cz nebo přímo na adrese: http://poradna.apotex.cz/. Registrovaní uživatelé poradny zde do ní mohou jednak vkládat své dotazy, ale také prohlížet dotazy již dříve zodpovězené.

Garantem poradny a současně garantem pro legislativu v programu PACE 2010 je JUDr. Monika Bakešová, která se jako advokátka specializuje na zdravotnické právo, zvláště se zaměřením na legislativu týkající se léčivých přípravků, lékárenství a farmaceutického průmyslu. Několik let spolupracovala jako právní poradce s Českou lékárnickou komorou (ČLeK), podílela se na tvorbě právních předpisů zdravotnické legislativy, dlouhodobě se zabývá přednáškovou činností pro odbornou veřejnost.

Společnost Apotex (ČR) se rozhodla vytvořit právní poradnu proto, aby napomohla orientaci lékárníků a lékařů v novém právním prostředí, které vytváří reforma zdravotnictví a které jejich práci významným způsobem ovlivňuje. Odpovědi na dotazy zdravotnických profesionálů budou zasílány prakticky obratem – kromě umístění na webovou stránku budou zasílány také mailem – přičemž na nejvýznamnější odůvodněné připomínky uživatelů bude upozorněno i ministerstvo zdravotnictví.

PACE je program kontinuálního vzdělávání (Pharmacy & Apotex Continuing Education), který byl založen v Kanadě v roce 1991 největší kanadskou farmaceutickou společností Apotex. Je jednoznačně zaměřen na praktické potřeby odborníků v každodenní praxi a postupem doby se stal neodmyslitelnou součástí kanadského lékárenství.

„Předností programu PACE je zejména široký záběr jeho aktivit, jejichž cílem je rozvíjet profesionalitu lékárnického stavu, podporovat jeho spolupráci s lékaři a přispět tak ke zvýšení kvality a bezpečnosti léčení pacientů,“ řekla ředitelka společnosti Apotex ČR Martina Antenová.

Program kontinuálního vzdělávání ve svém výsledku napomáhá hlubší komunikaci s pacientem, který pak při svém léčení mnohem lépe spolupracuje se zdravotníky, stejně tak jako výměně důležitých informací mezi lékaři a lékárníky při farmakoterapii.

Program PACE 2010 je kvalitativně novou formou tohoto prověřeného projektu realizovanou společností Apotex ČR. Zahrnuje konference, semináře, publikační činnost, výzkumné projekty aj. Odborným garantem projektu je bývalý prezident ČLeK Pharm Dr. Lubomír Chudoba. Program byl zahájen v únoru letošního roku sérií odborných seminářů na téma „Nová legislativa v praxi lékárníka“, které byly zařazeny mezi akce kontinuálního vzdělávání členů ČLeK. Více naleznete na www.pace.cz. 

***

O společnosti Apotex (ČR)

Společnost Apotex (ČR), spol. s r. o., byla založena v roce 1992. V rámci Apotex International Group zaujímá specifickou pozici jako nejdéle existující evropská pobočka. V České republice se orientuje zejména na oblast všeobecné medicíny a dále na oblast kardiologie, revmatologie, psychiatrie, neurologie a urologie. Prosazuje vysoké kvalitativní standardy, které vycházejí z jejího kanadského zázemí. Na českém farmaceutickém generickém trhu se pohybuje na sedmé až osmé pozici (zdroj IMS).


Štítky
Praktické lékařství pro děti a dorost Praktické lékařství pro dospělé

Článek vyšel v časopise

Praktický lékař

Číslo 4

2008 Číslo 4

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Výhody léčby pacientů s DM 2. typu GLP-1 agonisty
nový kurz
Autoři: prof. MUDr. Martin Haluzík, DrSc.

Syndrom suchého oka – diagnostika, komplikace a léčba
Autoři: MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Systémová léčba psoriázy
Autoři: MUDr. Jiří Horažďovský, Ph.D

Klinická farmakokinetika betablokátorů
Autoři:

Současné možnosti terapie osteoartrózy
Autoři: MUDr. Jakub Holešovský

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

VIRTUÁLNÍ ČEKÁRNA ČR Jste praktický lékař nebo pediatr? Zapojte se! Jste praktik nebo pediatr? Zapojte se!

×