Informace o provozu některých zdravotnických zařízeních v Bangkoku, Thajsko


Information on Services in Some Health Care Facilities in Bangkok, Thailand

Authors present their experince on services of three health care facilities in Thailand, Bangkok, which they visited during their affiliation enabled by the ČEZ Foundation. They visited the Chulalongkorn Teaching Hospital, Pasteur Institute and private BNH Hospital. The authors focused especially on topics related to Tropical and Travel Medicine while visiting the mentioned health care facilities.

The health care provided to patients in these facilities is on the very high level, incl. nursing. The Chulalongkorn Hospital is a big hospital affiliated to the Medical Faculty of the Chulalongkorn University. The health care in almost all medical fields is provided here, the instruction of native and foreign students is included, a lot of foreign experts participate on instruction and research besides native teachers. The Pasteur Institute was founded more than 100 years ago. It is an outpatient department which serves in fighting against the rabies and produces the serum against the snake bite. The institute also provides certification and distribution of foreign sera against the snake bite. The BNH Hospital is a highly equipped inpatient facility aimed at the richest patients. Its outpatient part includes the Department of Travel Medicine which provides especially immunization, counselling and general examination programmes with preventive focus.

Key words:
travel medicine, tropical diseases, Thailand


Autoři: E. Hrnčíř;  J. Kožnerová
Působiště autorů: Klinika pracovního a cestovního lékařství Univerzity Karlovy v Praze, 3. lékařské fakulty, a Fakultní nemocnice Královské ;  Vinohrady, přednosta doc. MUDr. Evžen Hrnčíř, CSc.
Vyšlo v časopise: Pracov. Lék., 58, 2006, No. 2, s. 85-87.
Kategorie: Zprávy

Souhrn

Autoři sdělují své poznatky o provozu tří zdravotnických zařízení v thajském Bangkoku navštívených při stáži, kterou jim umožnila vykonat Nadace ČEZ. Pobývali v univerzitní nemocnici Chulalongkorn Hospital, v Pasteurově ústavu a v soukromé nemocnice BNH Hospital. Během stáže v těchto zdravotnických zařízeních se autoři zaměřili zejména na problematiku tropické a cestovní medicíny.

Zdravotní péče poskytovaná pacientům v těchto zařízeních je na velmi vysoké úrovni, a to včetně ošetřovatelské péče. Chulalongkorn Hospital je velká nemocnice začleněná do lékařské fakulty vysoké školy Chulalongkorn University. Poskytuje zdravotní péči téměř ve všech lékařských oborech, probíhá zde výuka domácích i zahraničních studentů, na výuce a výzkumu se vedle domácích učitelů podílí velké množství zahraničních expertů. Pasteurův ústav byl založen před více než 100 lety. Jde o ambulantní zařízení sloužící k boji proti vzteklině, současně jsou zde vyráběna séra proti hadímu uštknutí, kromě toho jsou prostřednictvím tohoto ústavu certifikována a distribuována i zahraniční séra proti hadímu uštknutí. BNH Hospital je špičkově vybavené lůžkové zařízení určené těm nejbohatším pacientům. Do jeho ambulantní části je začleněno oddělení cestovní medicíny, poskytující zejména očkování, poradenskou péči a všeobecné vyšetřovací programy s preventivním zaměřením.

Klíčová slova:
cestovní medicína, tropické nemoci, Thajsko


Štítky
Hygiena a epidemiologie Hyperbarická medicína Pracovní lékařství
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

VIRTUÁLNÍ ČEKÁRNA ČR Jste praktický lékař nebo pediatr? Zapojte se! Jste praktik nebo pediatr? Zapojte se!

×