ÚVODNÍK


Vyšlo v časopise: Čes.-slov. Patol., 44, 2008, No. 4, p. 89
Kategorie: Úvodník

Milí kolegové,

v minulých měsících proběhla akce Rady vlády pro výzkum a vývoj, která široce mapovala kvantitu a kvalitu odborných periodik vydávaných v České republice. Kritérii hodnocení bylo vydávání původních vědeckých a odborných prací, recenzování jednotlivých prací nezávislými oponenty, zařazení periodika v mezinárodních indexech, forma vydávání periodika, jazyk publikovaných prací a historie periodika.

Dne 20. června 2008 Rada schválila Seznam recenzovaných neimpaktovaných periodik, který bude využíván pro bodové hodnocení těch výsledků výzkumu a vývoje podporovaného z veřejných prostředků, které jsou vykazovány jako články v odborném periodiku. Autorům článků bude přiděleno bodové ohodnocení úměrné světově citovaným periodikům.

S potěšením vás informuji, že časopis Česko-slovenská patologie je zařazen na tomto důležitém seznamu Radou vlády uznávaných periodik.

Naším dlouhodobým úkolem nicméně zůstává snaha, aby časopis získal impakt faktor (IF) společnosti Thomson Scientific. Ovšem získat IF je velmi obtížné a řada kvalitních českých časopisů se o to již dlouho marně snaží. Jedním z nejdůležitějších kritérií pro přidělení IF je citovanost prací uveřejněných v časopisu. Ta je dána především jejich úrovní. Zařazení Čes.-slov. patol. na uvedený Seznam by mělo být apelem autorům, aby kvalitní výsledky svého výzkumu publikovali i na našich stránkách. Druhou výzvou pak je, abyste ve svých článcích, které publikujete v zahraničí i doma, co nejvíce citovali práce z našeho časopisu.

V očekávání světlých zítřků časopisu vás zdraví

Ivo Šteiner


Štítky
Patologie Soudní lékařství Toxikologie

Článek vyšel v časopise

Česko-slovenská patologie

Číslo 4

2008 Číslo 4

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se