-
Články
Top novinky
Reklama- Vzdělávání
- Časopisy
Top články
Nové číslo
- Témata
Top novinky
Reklama- Kongresy
- Videa
- Podcasty
Nové podcasty
Reklama- Práce v oboru
Doporučené pozice
Reklama- Praktické
Top novinky
ReklamaEDITORIAL
Vyšlo v časopise: Česká stomatologie / Praktické zubní lékařství, ročník 123, 2023, 3, s. 57
Kategorie: Editorial
Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
letní prázdniny opět utekly jako voda. Po velmi horkém začátku následovalo chladnější deštivé období a nakonec opět vlna veder. V počasí se častěji objevují extrémy, méně často zažíváme delší období normálnosti či průměru. Podobný dojem mám ze stavu chrupu naší populace. Na jedné straně lidé s intaktním či kvalitně sanovaným chrupem a perfektní hygienou, které vídáme jen jednou ročně na preventivní prohlídce (ideální stav pro všechny zúčastněné), na straně druhé pak pacienti s chronicky špatnou hygienou, tristním stavem chrupu, nefungujícími výsledky pokusů o ošetření a strašidelnými názory na zubní péči (zdroj dlouhodobých problémů pro všechny strany). Naším úkolem je udržet ty první a pokusit se strhnout ty druhé na správnou stranu. Je to sisyfovská práce, ale snažme se drobnými krůčky posunout naši populaci k lepšímu ústnímu zdraví.
Otevřeli jste třetí číslo letošního ročníku našeho časopisu, které vám přináší tři odborné články. Jedná se o shrnutí vztahů mezi gingiválními recesy a ortodontickou léčbou, o velmi komplexní přehled metod používaných při intraorálním skenování a 3D tisku a o přehled nechirurgických metod využívaných při léčbě periimplantitidy. Tato aktuální a důležitá témata jsou doplněna sborníkem abstraktů z nejvýznamnější tuzemské vědecké stomatologické konference, Dne výzkumných prací. Přeji hezký a inspirativní čtenářský zážitek.
MUDr. Martin Kapitán, Ph.D.
šéfredaktor
Štítky
Chirurgie maxilofaciální Ortodoncie Stomatologie
Článek vyšel v časopiseČeská stomatologie / Praktické zubní lékařství
Nejčtenější tento týden
2023 Číslo 3- Efektivita kartáčku Sonicare For Kids u dětí předškolního věku
- Význam krycí vrstvy z fluoridu vápenatého v prevenci zubního kazu
- Antibakteriální účinky aminfluoridu na dentální plak
- Zpráva o klinických zkušenostech s aminfluoridem v oblasti individuální a skupinové profylaxe
- Výskyt zubního kazu u předškolních dětí – korelace s různými nutričními a profylaktickými parametry
Nejčtenější v tomto čísle- GINGIVÁLNÍ RECESY A ORTODONTICKÁ LÉČBA
- PERI-IMPLANTITÍDA: NECHIRURGICKÁ TERAPIA
- MODELY CHRUPU VYTVOŘENÉ POMOCÍ INTRAORÁLNÍHO SKENOVÁNÍ A 3D TISKU
- Sborník abstraktů konference Den výzkumných prací 2023
Kurzy
Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova
Revma Focus: Spondyloartritidy
nový kurz
Autoři: prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., Dr.h.c., doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D., MUDr. Petr Kasalický, CSc., MUDr. Jan Rosa, Ing. Pavel Havlík, Ing. Jan Adam, Hana Hejnová, DiS., Jana Křenková
Autoři: MDDr. Eleonóra Ivančová, PhD., MHA
Autoři: prof. MUDr. Eva Kubala Havrdová, DrSc.
Autoři: prof. MUDr. Pavel Horák, CSc., doc. MUDr. Ludmila Brunerová, Ph.D., doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D., prim. MUDr. Richard Pikner, Ph.D., MUDr. Olga Růžičková, MUDr. Jan Rosa, prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., Dr.h.c.
Všechny kurzyPřihlášení#ADS_BOTTOM_SCRIPTS#Zapomenuté hesloZadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.
- Vzdělávání