Zasedání UEMS Section and Board of Psychiatry


Vyšlo v časopise: Čes. a slov. Psychiat., 104, 2008, No. 1, pp. 39.
Kategorie: Zpráva

(Švýcarsko, Ženeva, 10. - 13. října 2007)

  1. Česká republika chybně zaplatila příspěvek pro rok 2007. Místo 485 Eur zaplatila pouze 441 Eur. Řešením (domluveno s pokladníkem) je nechat to tak, příště věnovat pozornost převodu (patrně došlo ke stržení převodního poplatku v bance příjemci). Pro rok 2008 je poplatek pro Českou republiku 653 Eur. Kdo nezaplatí, nesmí volit. Jelikož náš dluh nebyl velký, mohli jsme volit.
  2. Prezidentem sekce byl zvolen Dr. Kari Pylkkanen (Finsko).
  3. Pracovní skupiny (Biology in psychiatry, Compulsory treatment, Stigma, Private Practice, Old Age) připravují dokumenty; většina z nich bude předložena k diskusi výborům národních psychiatrických společností před jarním zasedáním rady, které se koná v Kodani ve dnech 24. - 26. 4. 2008.
  4. Francouzský delegát velmi podporoval účast zástupců UEMS na konferenci v Paříži na WPA European Congress (6. - 9. 2. 2008), neboť se domnívá, že právě tato konference je fórem pro národní psychiatrické společnosti a praktické informace, na rozdíl od AEP, která sdružuje individuální členy a nikoli národní společnosti a navíc je její program příliš orientován na sdělení z výzkumu.
  5. Nedaří se zkontaktovat zástupce Bulharska a Rumunska; jsou to jediné země, které v radě chybí.
  6. Je třeba navázat a pěstovat vztahy s organizacemi pacientů a pečovatelů a také dalších profesí pečujících o duševně nemocné (psychologové, sestry, sociální pracovníci atd.
  7. Motlová se zapojila do práce na dokumentu o stigmatu, Janů pracuje ve skupině biologie v psychiatrii; poněkud nepraktické bude střídání obou delegátů, k zajištění kontinuity práce by byla výhodnější účast obou na každém zasedání.

Bude-li potřeba objasnit některé informace či detailněji informovat o programu, včetně prohlídky psychiatrických zařízení v Ženevě, s radostí tak učiním.

MUDr. Lucie Motlová, Ph.D.

e-mail: motlova@pcp.lf3.cuni.cz


Štítky
Adiktologie Dětská psychiatrie Psychiatrie

Článek vyšel v časopise

Česká a slovenská psychiatrie

Číslo 1

2008 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se