Zápis ze schůze výboru Endoskopické sekce ČGPS


Vyšlo v časopise: Čes. Gynek.2013, 78, č. 1 s. 107
Kategorie: Zprávy

Humpolec 6. 12. 2012

Přítomni: Adamík, Hanousek, Charvát, Kužel, Mára, Novotný, Pilka

Omluveni: Eim, Kučera

1. Konference

Hodnocení minulé XXI. konference v Poděbradech v 10/2012: účast dobrá, odborně splnila očekávání, vyrovnaný rozpočet (mírně v plusu).

Další konference se uskuteční ve dnech 10.–12. října 2013. Návrhy na lokalitu: Kurdějov u Brna (hotel Vinař) nebo znovu Poděbrady, ev. Olomouc či Brno. Na 10. 10. plánována schůze výboru, na 11. 10. hlavní přednáškový den + ev. workshopy a na 12. 10. live-surgery. Hlavní téma konference: „Standardní postupy v gynekologické endoskopii“. V každém bloku plánována jedna didaktická „keynote lecture“ vyzvaného odborníka + kratší příspěvky ostatních.

Trendy do dalších let: atrahovat mladé lékaře (návrh na hlavní cenu za nejlepší přednášku mladého autora – studijní pobyt v zahraničí – školicí centra firem?), slovenské kolegy a instrumentářky, resp. zdravotní sestry (v posledních letech v jejich řadách úbytek zájmu) včas a systematicky oslovit mailem staniční sestry operačních sálů: zajistí Mára + Holečková, Apolinář, doplnit konferenci o workshop s tréninkem na speciálním endoskopickém simulátoru.

Diskutováno o návrhu vedení SNGP na spojení kongresu Endoskopické sekce ČGPS s kongresem SNGP v roce 2014 (a dále ev. vždy jednou za 3–4 roky, v mezidobí obdobné fúze s jinými odbornými sekcemi) z důvodů ekonomických – přijato kladně.

2. Bude vypracováno „Programové prohlášení“ nového výboru endoskopické sekce ČGPS s hlavním mottem zaměření na mladou generaci a její vzdělávání (Kužel, Mára).

3. Vzdělávání v endoskopii. Diskutováno o otázce certifikace různých úrovní náročnosti gynekologických endoskopických procedur – nejednotné postoje. Zatím domluveno pokusit se zajistit zapůjčení trenažéru / simulátoru na příští konferenci (workshop) a na webu endoskopické sekce ev. nabízet specializované kurzy jednotlivých endoskopickyorientovaných pracovišť / tutorů (koordinuje Pilka).

4. Renovace webových stránek endoskopické sekce www.laparoskop.cz: zjistit administrátorská práva, obnovit grafickou úpravu webových stránek, zřízení „listserveru“ – zjištění možností (hosting, redaktor diskuse, koordinuje Charvát).

5. Různé

Další schůze výboru bude v květnu 2013 v Praze (hotel Clarion, při konferenci ČGPS) svolána podle potřeby, každopádně v 10/2013 v předvečer výroční konference (Mára).

Přijat návrh zveřejnit zápis schůze v časopise Česká gynekologie (č.1/2013, Pilka).


Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína
Článek Editorial

Článek vyšel v časopise

Česká gynekologie

Číslo 1

2013 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
nový kurz
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Příběh jedlé sody
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se