Udělení čestného členství České gynekologicko-porodnické společnosti ČLS JEP profesorovi MUDr. Miloši Mlynčekovi, CSc.


Vyšlo v časopise: Čes. Gynek.2013, 78, č. 1 s. 114
Kategorie: Zprávy

Prof. MUDr. Miloš Mlynček, CSc., narozen 14. 2. 1952 v Žiline, začal studovat Lékařskou fakultu Univerzity Komenského v Martine v roce 1970. Po druhém ročníku přestoupil na 1. lékařskou fakultu v Praze, kde promoval s vyznamenáním v roce 1976. Kandidátskou dizertační práci obhájil v roce 1983, docentem byl jmenován o 4 roky později a profesorem na Univerzitě Komenského v Bratislavě v roce 2008.


V letech 1976–1989 pracoval na Gynekologicko-porodnické klinice v Martině, odkud v roce 1989 přešel na místo primáře do Nitry. V roce 2002, po zařazení Gynekologicko-porodnické kliniky do Fakultní nemocnice v Nitře se stal přednostou a na tomto místě působí dosud. Je členem několika mezinárodních odborných společností, členem redakční rady časopisů Česká gynekologie, Slovenská Gynekológia a Porodnictvo a Gynekológia pre prax, krajským odborníkem pro gynekologii a porodnictví Nitranského kraje, konzultantem Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí Slovenské republiky. Má za sebou velmi plodnou publikační a prezentační aktivitu, je autorem či spoluautorem vice než 200 publikací a téměř 300 přednášek na národních i mezinárodních odborných akcích. Jeho celoživotní specializací je gynekologická onkologie. Základy v tomto oboru získal během dvou studijních pobytů na Mayo Clinic v Rochestru. Kromě atestací z gynekologie a porodnictví má atestace z klinické onkologie i z gynekologické onkologie.

Profesora Mlynčeka znám jako sportovce, upřímného a přímého člověka, vytrvalého a houževnatého bojovníka, nejen na operačním sále. Celý svůj profesionální život se věnuje radikální chirurgické léčbě, významně se zasloužil o rozvoj onkogynekologie na Slovensku. Jako učitel vychoval celou řadu nových chirurgů, pět kolegů dovedl k titulu Ph.D.

Důvodem, proč se výbor ČGPS rozhodl pro udělení čestného členství, nejsou jen jeho vědecké úspěchy, ale jeho vřelý vztah k Česku a dlouhodobá, velmi významná podpora české gynekologie a porodnictví. Jsem přesvědčený, že bychom nenašli jiného kolegu na Slovensku, natož pak jinde zahraničí, který přečetl tolik českých publikací, hodnotil tolik českých grantů a podílel se na tolika habilitačních či jmenovacích řízení. Vždy s důstojností a náročností jemu vlastní. Za to mu patří dík.

David Cibula


Štítky
Dětská gynekologie Gynekologie a porodnictví Reprodukční medicína
Článek Editorial

Článek vyšel v časopise

Česká gynekologie

Číslo 1

2013 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Jak lze diagnostikovat mnohočetný myelom v praxi praktického lékaře?
nový kurz
Autoři: MUDr. Jan Straub

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: as. MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

Nová funkce oznámení

všimli jsme si, že se zajímáte o obsah na našem webu. Využijte nové funkce zapnutí webových notifikací a nechte se informovat o nejnovějším obsahu.

Zjistit více