Informace pro všechny revizní lékaře a žádost výboru společnosti revizního lékařství


Vyšlo v časopise: Reviz. posud. Lék., 14, 2011, č. 1, s. 6

Vážená paní doktorko, vážený pane doktore, kolegyně, kolegové,

všichni jsme plni očekávání, zda nová vláda vnese do systému veřejného zdravotního pojištění racionální změny. Budou-li, jak se promítnou do postavení lékařů – revizních lékařů zaměstnaných ve zdravotních pojišťovnách?

Ze záměrů a dosavadního vývoje lze mimo jiné předpokládat také přípravu jednoho místa výběru zdravotního a nemocenského pojištění.

Tento krok by mohl též přispět k centralizaci odborné kontroly a revizních činností prováděných dle dikce § 42 Zk. 48/1997 o veřejném zdravotním pojištění revizními lékaři, možná i k centralizaci s posudkovými činnostmi prováděnými posudkovými lékaři, bez ohledu na zaměstnavatele, ať jsou to zdravotní pojišťovny nebo správy sociálního zabezpečení.

Ve veřejném zdravotnictví dominují neustále se opakující problémy jak s financováním zdravotní péče, tak v motivaci k práci revizních lékařů ve veřejném zdravotním pojištění. Dojde-li k vývoji, a to jakýmkoliv směrem, měli bychom na něj umět nejen důstojně reagovat, ale pokusit se jej ovlivnit nám žádoucím směrem.

Především k prospěchu pojištěnce-pacienta a k optimalizaci péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Též však i k prospěchu nás, lékařů pracujících také ve zdravotních pojišťovnách.

S vědomím uvedených souvislostí se proto na Vás obracíme s žádostí o vyplnění dotazníku, který jsme společně s doc. MUDr. Jaroslavem Gebhartem, CSc., připravili a umístili na webové stránky naší Společnosti: http://www.revizni-lekarstvi.cz/

Podobu stránek v rámci spektra kvality odborného obsahu a rozsahu budeme ve spolupráci se zájemci o rozvoj oboru Revizní lékařství v podmínkách veřejného zdravotnictví a zdravotního pojištění trvale zkvalitňovat a rozšiřovat.

Informaci ve společném zájmu předejte všem svým kolegyním a kolegům, tedy i těm, kteří doposud nejsou členy naší odborné Společnosti. Požádejte je, aby dotazník také vyplnili.

Vaše cenné připomínky, podněty a návrhy uvítáme.

Za vstřícnost a spolupráci předem děkujeme!
Za výbor Společnosti revizního lékařství ČLS JEP

MUDr. Hynek Dolanský, Ph.D., v. r.,
předseda


Štítky
Posudkové lékařství Pracovní lékařství

Článek vyšel v časopise

Revizní a posudkové lékařství


2011 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
nový kurz
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se