Netradiční projekt pro odvykání kouření aneb dokuřte s Radiožurnálem


Vyšlo v časopise: Prakt. Lék. 2008; 88(10): 624
Kategorie: Aktuality/zprávy/recenze

PRAHA: Kouření škodí zdraví. To ví každý z nás. Ne každý si ale s touto závislostí dokáže poradit. Jak těžké je s kouřením přestat, aktivně zjistí i Český rozhlas 1 - Radiožurnál, který společně s Českou koalicí proti tabáku připravil na poslední čtvrtletí tohoto roku speciální projekt. Tým 3 odhodlaných moderátorů-kuřáků Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu se utká se 3 odvážlivými kuřáky z řad široké veřejnosti. Záměr utkání je zřejmý – přestat kouřit v průběhu 3 měsíců. Vítězem tohoto boje je ten, kterému se to v tomto období skutečně podaří. Nad celým soutěžním kláním bude dohlížet ředitelka České koalice proti tabáku, která bude zároveň poskytovat odbornou konzultaci i případnou podpůrnou farmakologickou léčbu.

V první polovině října byly představeny oba týmy. Až do 30. prosince pak budeme ve vysílání Radiožurnálu pravidelně sledovat úspěchy či potíže obou týmů, ale zároveň i reakce a pocity všech zúčastněných (ne)kuřáků. Den před Silvestrem jejich snažení vyhodnotíme a společně se všemi posluchači určíme, který tým byl úspěšnější. Nečekejte tedy s předsevzetím až na Silvestra a přestaňte s námi kouřit třeba už dnes!“, řekl Alexandr Pícha, šéfredaktor Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu.

V projektu bude odvykat kouření celkem 6 lidí, ale naším cílem je motivovat i ostatní posluchače, aby využili této příležitosti a rozhodli se začít život bez cigaret společně se soutěžícími. Proto je do vysílacího času zařazena i odborná poradna, kde budu komentovat, co aktuálně prožívají naši odvykající kuřáci a probereme, jak jednotlivé problémy řešit a závislosti na tabáku se zbavit“, uvedla ředitelka České koalice proti tabáku, MUDr. Kateřina Langrová.

Posluchači budou navíc motivováni k odvykání i speciální soutěží. Ti, kteří přestanou kouřit společně se soutěžícími, budou vyzváni, aby během prosince zaslali své příběhy popisující jejich snahu a pocity při odvykání. Nejlepší příběh pak Český rozhlas 1 Radiožurnál odmění poukazem na zahraniční zájezd.

Informace o projektu a profily jednotlivých soutěžících budou uvedeny i na webových portálech www.radiozurnal.cz, www.dokurte.cz.

Partnery projektu je značka Nicorette a www.zena-in.cz .


Štítky
Praktické lékařství pro děti a dorost Praktické lékařství pro dospělé

Článek vyšel v časopise

Praktický lékař

Číslo 10

2008 Číslo 10

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Antiseptika a prevence ve stomatologii
nový kurz
Autoři: MUDr. Ladislav Korábek, CSc., MBA

Citikolin v neuroprotekci a neuroregeneraci: od výzkumu do klinické praxe nejen očních lékařů
Autoři: MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Zánětlivá bolest zad a axiální spondylartritida – Diagnostika a referenční strategie
Autoři: MUDr. Monika Gregová, Ph.D., MUDr. Kristýna Bubová

Diagnostika a léčba deprese pro ambulantní praxi
Autoři: MUDr. Jan Hubeňák, Ph.D

Význam nemocničního alert systému v době SARS-CoV-2
Autoři: doc. MUDr. Helena Lahoda Brodská, Ph.D., prim. MUDr. Václava Adámková

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se