Zamyšlení na konci roku


Vyšlo v časopise: Otorinolaryng. a Foniat. /Prague/, 58, 2009, No. 4, pp. 203.
Kategorie: Úvodník

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí čtenáři,

dovolte mi, abych jako nový šéfredaktor časopisu Otorinolaryngologie a foniatrie, kterým jsem se stal v roce 2009, napsal v závěru končícího ročníku několik postřehů.

V prvé řadě bych chtěl poděkovat svému předchůdci plk. MUDr. Zdeňkovi Voldřichovi, DrSc., který vedl časopis vynikajícím způsobem s precizností jemu vlastní. Jeho přínos české otorinolaryngologii spočívá nejen v jeho medicínském umu a výchově mnoha lékařů a osobností našeho oboru, ale také v činnosti šéfredaktora, který vnesl do existence našeho časopisu mnoho zajímavých prvků. Navázal tím tak na své předchůdce, jakými byli prof. Kiml či doc. Škeřík , který nás, bohužel, v prvních dnech října navždy opustil. Poděkování patří i prof. Šlapákovi, bývalému zástupci šéfredaktora, který se rovněž na práci redakce podílel a nemalým dílem tak přispěl k úspěchu časopisu.

Neměli bychom na osobnosti české medicíny, které věnovaly nemalé úsilí všem čtenářům a otorinolaryngologům, a jejichž zásluhy možná ve shonu běžného života nedoceňujeme, zapomínat. Navázat na práci MUDr. Voldřicha a prof. Šlapáka je úkol velmi náročný. Nejde jen o skutečnost, že je to osobní výzva jak zdokonalit sám sebe, ukáznit se a pečlivě den ze dne pracovat na tvorbě dalšího a dalšího čísla, ale také skutečnost naučit se spolupracovat s redakcí, členy redakční rady a nedopustit omezení časopisu jako informačního média české otorinolaryngologie v budoucnu.

Ve spolupráci s odpovědnou redaktorkou časopisu PhDr. Raušerovou a ostatními pracovníky NTS České lékařské společnosti JEP a tiskárny, kteří se na realizaci časopisu podílejí, se daří udržet časopis na solidní úrovni.

Je mi proto radostí sdělit Vám, že časopis byl zařazen na Seznam recenzovaných neimpaktovaných časopisů (periodik) vydávaných v České republice RVV v roce 2009. Tato skutečnost je pro mne, jako vedoucího redaktora, ale stejně tak i pro členy redakční rady, zavazující. Časopis musí splňovat velmi přísná kritéria, a proto bude třeba ještě vykonat mnoho práce.

Proto mi dovolte, abych vyzval všechny členy naší odborné společnosti, aby nám pomohli udržet časopis na vynikající úrovni a na jeho tvorbě se spolu s redakční radou aktivně spolupodíleli. Tento časopis je nejen vědeckým fórem české otorinolaryngologie, ale také místem pro edukaci a postgraduální vzdělávání, stejně tak pro sdělování poznatků z praktického života. Recenze každého článku je zárukou jeho potřebné odbornosti. Doufáme, že publikování v časopisu Otorinolaryngologie a foniatrie bude pro autory stejnou ctí, jakou je pro celý přípravný tým, který časopis vytváří a kultivuje.

Přeji proto vám všem do nového roku hodně úspěchů v  pracovním i osobním i životě a našemu časopisu hojnost kvalitních článků a spokojených čtenářů nejen v nastávajícím roce 2010, ale i v dalších letech.

Doc. MUDr. Jaromír Astl, CSc.,

jménem redakční rady časopisu


Štítky
Audiologie a foniatrie Dětská otorinolaryngologie Otorinolaryngologie
Článek Laryngiáda

Článek vyšel v časopise

Otorinolaryngologie a foniatrie

Číslo 4

2009 Číslo 4

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Krvácení v důsledku portální hypertenze při jaterní cirhóze – od pohledu záchranné služby až po závěrečný hepato-gastroenterologický pohled
nový kurz
Autoři: PhDr. Petr Jaššo, MBA, MUDr. Hynek Fiala, Ph.D., prof. MUDr. Radan Brůha, CSc., MUDr. Tomáš Fejfar, Ph.D., MUDr. David Astapenko, Ph.D., prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Rozšíření možností lokální terapie atopické dermatitidy v ordinaci praktického lékaře či alergologa
Autoři: MUDr. Nina Benáková, Ph.D.

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se