Editorial


Vyšlo v časopise: Listy klinické logopedie 2018; 2(2): 2
Kategorie: Editorial


Milé čtenářky, milí čtenáři,

vítám Vás na stránkách čtvrtého čísla Listů klinické logopedie. Je to v lecčems číslo zlomové. Především je to první číslo, které vzniklo s pomocí profesionálního editora. Od tohoto čísla díky Mgr. Lucii Pelákové již tedy nebudete potkávat v textu různé chyby a grafické nedokonalosti, kterým jsme dosud nebyli schopni i při nejlepší snaze zabránit. Máme z toho velikou radost, je to další krůček k profesionálnímu vzhledu našeho odborného časopisu. Druhým zlomovým okamžikem je, že po dvou letech vydávání časopisu smíme požádat o indexaci v mezinárodních časopiseckých databázích. Držte proto svému časopisu palce!

Od tohoto listopadu máme ještě jednu novinku. Je to facebookový profil Listů klinické logopedie – prostor pro sdílení názorů a námětů na články a také textů, které se do jednotlivých čísel nevešly, ale stojí za to si je přečíst.

Blíží se Vánoce, čas naděje, smíření, blízkosti. Pro mnohé lidi ale i čas smutku a samoty. Chci teď vzpomenout onu osamocenost, kterou můžeme prožívat i ve společenství lidí. Osamocenost člověka, který nemůže sdělit slovy, písmem, znaky či kresbou, co mu leží na srdci. Jelikož toto vydání je věnováno tématu afázií, mám především na mysli lidi s touto nemocí. Jim, jejich pečovatelům, rodinám, přátelům, lékařům i nám logopedům bych chtěla popřát Vánoce naplněné radostí. Kéž nám všem nemoc, která je jednou z nejtěžších, neboť znesnadňuje lidské sdílení, nevezme to nejdůležitější v lidském životě – naději a víru.

Děkuji všem, kteří se podílejí na tvorbě časopisu. Je fascinující, kolik skvělých lidí jsem mohla jeho prostřednictvím poznat, a nikdy nepřestanu být vděčná za skvělé kolegyně z redakce – dámy, jste báječné!

Pokojné Vánoce a stejně dobrý nebo ještě lepší nadcházející rok 2019 přeje všem za celou redakci

Zuzana Lebedová


Štítky
Logopedie Praktické lékařství pro děti a dorost

Článek vyšel v časopise

Listy klinické logopedie

Číslo 2

2018 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy Podcasty Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se