Pomůcky pro terapii poruch polykání


Autoři: Mgr. Červenková Barbora ;  Mgr. Lochmanová Ester
Vyšlo v časopise: Listy klinické logopedie 2017; 1(2): 58
Kategorie: Nejen pro logopedy

Diagnóza dysfagie se týká všech věkových kategorií. Léčení i rehabilitace je záležitost vždy multidisciplinární, při které je spolupráce lékařských a nelékařských oborů (neurolog, ORL lékař, foniatr, internista, pediatr, radiolog, nutriční terapeut, klinický logoped, ergoterapeut, fyzioterapeut a další) základním kamenem pro účinné nastavení terapeutického plánu. 

Podle příčiny obtíží se využívají různé terapeutické i kompenzační postupy a pomůcky. Pro inspiraci uvádíme některé odkazy na výrobce a prodejce těchto pomůcek. 

Kapitex www.kapitex.com

K2 Verlag https://www.k2-verlag.at/

Facial Flex facialflex.com

Talk Tools talktools.com

ARK Therapeutic www.arktherapeutic.com

Terapro www.therapro.com

Therapy Shoppe www.therapyshoppe.com

Thinking Toys http://www.thinkingtoys.ie/

eSpecial Needs www.especialneeds.com

Super Duper Publications www.superduperinc.com

Sensory Toy Warehouse www.sensorytoywarehouse.com

The Therapy Store www.thetherapystore.com

Skill Builders www.skillbuilders.com

Mealtime Notions LLC www.mealtimenotions.com

Mgr. Barbora Červenková www.logopediecervenkova.cz

PJ therapeutic  www.logopedicke.cz

Soukromá klinika LOGO s.r.o. www.moje-klinika.cz

Bel Dental www.beldental.cz

Teleflex Medicval Europe Ltd. www.lmaco.com

Complet Care Shop  www.completecareshop.co.uk

Able2 UK Ltd http://www.able2.eu/en-gb/products/

Hop Toys https://www.hoptoys.fr/

Nutrícia www.nutriciamedical.cz

Nestle www.nestlehealthscience.cz

Mgr. Marcela Floriánková je klinická nutriční specialistka, pracuje pro Kliniku dětského a dorostového lékařství (KDDL, DAK) VFN Praha. K tomu provozuje soukromou ambulanci, ale s velmi omezenou kapacitou, jedná se spíše o volnočasovou aktivitu.

Co musí člověk vystudovat, aby se stal nutričním terapeutem nebo specialistou? A v čem je vlastně rozdíl mezi terapeutem a specialistou?

Mezi nutriční terapeuty patří absolventi středoškolského oboru Dietní sestra před rokem 2004, absolventi VOŠ oboru Diplomovaná dietní sestra nebo Diplomovaný nutriční terapeut a absolventi bakalářského studia Nutriční terapeut. Nutriční specialista je absolvent magisterského studia Nutriční specialista.

Mgr. Barbora Červenková


  

Mgr. Ester Lochmanová

Tab. 1.


Štítky
Logopedie Praktické lékařství pro děti a dorost

Článek vyšel v časopise

Listy klinické logopedie

Číslo 2

2017 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Léčba bolesti v ordinaci praktického lékaře
nový kurz
Autoři: MUDr. PhDr. Zdeňka Nováková, Ph.D.

Revmatoidní artritida: včas a k cíli
Autoři: MUDr. Heřman Mann

Jistoty a nástrahy antikoagulační léčby aneb kardiolog - neurolog - farmakolog - nefrolog - právník diskutují
Autoři: doc. MUDr. Štěpán Havránek, Ph.D., prof. MUDr. Roman Herzig, Ph.D., doc. MUDr. Karel Urbánek, Ph.D., prim. MUDr. Jan Vachek, MUDr. et Mgr. Jolana Těšínová, Ph.D.

Léčba akutní pooperační bolesti
Autoři: doc. MUDr. Jiří Málek, CSc.

Nové antipsychotikum kariprazin v léčbě schizofrenie
Autoři: prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se