-
Články
Top novinky
Reklama- Vzdělávání
- Časopisy
Top články
Nové číslo
- Témata
Top novinky
Reklama- Kongresy
- Videa
- Podcasty
Nové podcasty
Reklama- Kariéra
Doporučené pozice
Reklama- Praxe
Top novinky
ReklamaNaevus hypermelanoticus
Naevus Hypermelanoticus
Article presents a type of melanocytic naevus called naevus hypermelanoticus. It is a common naevus usually manifesting like a dark dot of 2–18 mm in diameter. Histological examination shows a great amount of melanin in the horny layer and other parts of epidermis, and melanophages in the upper dermis. Differentiation between naevus hypermelanoticus and evolving melanoma is important.
Key words:
hypermelanotic naevus – melanocytic naevus – melanin – pigmented parakeratosis
Autoři: T. Frey
Působiště autorů: Subkatedra korektivní dermatologie IPVZ Praha vedoucí MUDr. T. Frey, CSc.
Vyšlo v časopise: Čes-slov Derm, 82, 2007, No. 2, p. 94-96
Kategorie: Dermatologické subspecializace
Souhrn
Článek seznamuje s typem melanocytového névu označovaným naevus hypermelanoticus. Jde o běžný névus, který se na kůži obvykle projevuje jako černá skvrna průměru 2 až 18 mm. V histologickém obraze dominuje velké množství melaninu ve str. corneum, v epidermis i v melanofázích horního koria. Důležité je odlišení hypermelanotického névu od počínajícího melanomu.
Klíčová slova:
hypermelanotický névus - melanocytární névus - melanin - pigmentová parakeratóza
Štítky
Dermatologie Dětská dermatologie
Článek vyšel v časopiseČesko-slovenská dermatologie
Nejčtenější tento týden
2007 Číslo 2- Isoprinosin je bezpečný a účinný v léčbě pacientů s akutní respirační virovou infekcí
- Kontaktní dermatitida očních víček
- Inosin pranobex v léčbě chřipky a dalších respiračních infekcí virové etiologie
- Jak na správnou léčbu omrzlin?
-
Všechny články tohoto čísla
- Diagnostika klasických pohlavních chorob
- Sledování zánětlivých změn, exprese androgenových a retinoidních receptorů u pacientů s akné léčených izotretinoinem
- Porovnávací studie výsledků léčby akné vakcínami a systémovými antibiotiky 2. Charakteristika bakteriálních kmenů izolovaných z ložisek akné a jejich rezistence na antibiotika
- Panikulitida po injekční aplikaci silikonového preparátu
- Naevus hypermelanoticus
- Česko-slovenská dermatologie
- Archiv čísel
- Aktuální číslo
- Informace o časopisu
Nejčtenější v tomto čísle- Naevus hypermelanoticus
- Panikulitida po injekční aplikaci silikonového preparátu
- Diagnostika klasických pohlavních chorob
- Porovnávací studie výsledků léčby akné vakcínami a systémovými antibiotiky 2. Charakteristika bakteriálních kmenů izolovaných z ložisek akné a jejich rezistence na antibiotika
Kurzy
Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova
Autoři: prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., Dr.h.c., doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D., MUDr. Petr Kasalický, CSc., MUDr. Jan Rosa, Ing. Pavel Havlík, Ing. Jan Adam, Hana Hejnová, DiS., Jana Křenková
Autoři: MUDr. Irena Krčmová, CSc.
Autoři: MDDr. Eleonóra Ivančová, PhD., MHA
Autoři: prof. MUDr. Eva Kubala Havrdová, DrSc.
Všechny kurzyPřihlášení#ADS_BOTTOM_SCRIPTS#Zapomenuté hesloZadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.
- Vzdělávání