DOCENT MUDR. RADIM KOČVARA, CSC. OSLAVIL 65. NAROZENINY


Vyšlo v časopise: Ces Urol 2016; 20(1): 84
Kategorie: Laudatio

Docent MUDr. Radim Kočvara, CSc., FEAPU, zástupce přednosty Urologické kliniky VFN a 1. LF UK v Praze Na Karlově oslavil 28. února 2016 své 65. narozeniny.


Upřímně mu k tomuto polokulatému životnímu jubileu blahopřejí všichni spolupracovníci z Urologické kliniky VFN a 1. LF UK v Praze na Karlově. Při jeho – pro něj příznačné – skromnosti a velké vytíženosti nepřijal nabídku vedení kliniky uspořádat pro něj slavnostní konferenci, přednáškový večer či odborné sympozium a tak si důstojně připomenout jeho nevšední zásluhy o rozvoj nejen dětské urologie a nejen té v ČR.

A proto využívám stránek časopisu Česká urologie k připomenutí jeho výjimečné osobnosti. Laudatio publikované k jeho šedesátinám je nutno doplnit o další úctyhodnou řádku jeho dalších aktivit – jednak publikačních, ale i mnoha dalších, z nichž se jistě nejvýše „tyčí“ jeho funkce prezidenta celosvětového kongresu několika mezinárodních organizací dětských urologů a dětských chirurgů (ESPU, APU, ICCS aj.), který se konal v říjnu 2015 v Praze a přijelo na něj více než 1 200 účastníků z více než 60 zemí z celého světa.

Docent Kočvara je předsedou JCPU (Joint Committee of Pediatric Urology), je zástupcem EBU v JCPU, je mezinárodním zkušebním komisařem při zkouškách dětských urologů z Evropy k získání titulu FEAPU (Fellow of European Association of Pediatric Urology). Je členem redakční rady Journal of Pediatric Urology. Dále je členem pracovní komise k přípravě doporučených postupů Guidelines EAU/ESPU.

Kromě toho ještě teprve před několika týdny skončil svoje funkční období jako předseda Akreditační komise MZ ČR, je dále zástupcem přednosty Urologické kliniky VFN, vedoucím dětského oddělení této kliniky, je vedoucím Subkatedry dětské urologie, předsedou Revizní komise Výboru ČUS ČLS JEP, je člen výkonné redakční rady časopisu Česká urologie, je členem AZV MZ ČR.

Z vědecko-výzkumného hlediska patří mezi nejaktivnější české urology. Impact factor a citační index jeho publikací je úctyhodný. K tomu všemu provádí ty nejsložitější rekonstrukční operace – otevřené i laparoskopické – u novorozenců i dospělých. Tyto výkony nezřídka trvají mnoho hodin – výjimečně 16 i 24! Víte, kde na to všechno bere elán a sílu a kde pan docent regeneruje? No přeci u svých dvou vnuků v Brně – u Toníka a Tomíka – a samozřejmě u své manželky Líby a na chalupě na Větrově.

Díky, Radime, za vše , co jsi už pro naše pacienty, studenty, stážisty, kolegy, žáky, pro rozvoj kliniky, rozvoj české i mezinárodní urologie a zejména dětské urologie vykonal. Se spolupracovníky Ti přeji mnoho dalších úspěchů, pevné zdraví a hodně spokojenosti a pohody nejen v práci, ale i v rodině, a těším se na další setkávání při společné smysluplné náplni naší dlouholeté spolupráce, za kterou Ti děkuji já osobně a velmi si jí vážím.

Únor 2016

Tomáš Hanuš (spolužák jubilanta od roku 1966)

přednosta Urologické kliniky


Štítky
Dětská urologie Nefrologie Urologie

Článek vyšel v časopise

Česká urologie

Číslo 1

2016 Číslo 1

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Diabetická neuropatie a její léčba
nový kurz
Autoři: MUDr. Michal Dubský, Ph.D.

Mnohočetný myelom: Úvodní léčba netransplantovatelných pacientů
Autoři:

Proč v prevenci zubního kazu kartáček nestačí?
Autoři: doc. MUDr. Romana Koberová – Ivančaková, CSc.

Hypersenzitivita dentinu jako příznak poškození tvrdých zubních tkání
Autoři: MUDr. Erika Lenčová, Ph.D.

Cesta pacienta s CHOPN
Autoři: doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D.

Všechny kurzy
Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se