ANDROLOGIE V UROLOGICKÉ PRAXI – ZPRÁVA O PRŮBĚHU SYMPOZIA


Autoři: Libor Zámečník
Působiště autorů: Předseda Andrologické sekce ČUS ČLS JEP
Vyšlo v časopise: Ces Urol 2015; 19(4): 322
Kategorie: Informace

Díky významné podpoře České urologické společnosti ČLS JEP, České akademii urologie a významné podpoře firmy Lilly a ostatních sponzorů se ve dnech 25.–26. 9. 2015 v Mikulově uskutečnilo oborné sympozium Andrologie v urologické praxi.

Když se v lednu 2015 začala tato akce připravovat, zlí jazykové tvrdily, že není vůbec jasné, kolik z českých urologů má o andrologii zájem, kolik z nich ji provozuje a tedy pro kolik kolegů a kolegyň nakonec celou akci zorganizujeme. Náš optimizmus, který byl na místě po oslovení případných přednášejících (s výjimkou byla reakce okamžitá a pozitivní). se potvrdil po zahájení registrace. Velmi rychle naplněná kapacita nás utvrdila v tom, že o podobnou akci je zájem a připravený odborný program tak bude skýtat dostatek prostoru k tomu, aby si každý našel příspěvky, které využije v každodenní praxi.

Mám za to, že andrologie, ač obor široký, by i nadále měla zůstat zastřešena urologem, a věřím, že k tomuto závěru vedlo i naše setkání, diskuze nejen mezi urology, ale také se špičkovými odborníky sexuologie a interní medicíny.

Ačkoli byla akce naplánována i s pěkným počasím, to nám nakonec nepřálo, ale možná i proto zcela naplněný sál měl možnost sledovat přednášky uvedené v programu.

Osobně si vážím všech, kteří vážili cestu a trávili svůj čas nad odbornými tématy; odměnou jim byly opravdu excelentní přednášky, které přinesly průřezem pohled na celé spektrum andrologických problémů a jejich praktické řešení v klinické praxi.

Páteční společná večeře byla velmi příjemným setkáním zúčastněných a jak jinak, diskutovalo se i o andrologických problémech (převážně nevážně…).

To, že se akce účastnilo 118 osob (včetně přednášejících) a 23 zástupců firem (kterým ještě jednou děkujeme), je nám dokladem toho, že témata byla jistě atraktivní a věřím, že pokud bude možnost, v tak velkém počtu se opět sejdeme s „obcí andrologů“ a třeba znovu v Mikulově.

Nemalé poděkování chci vyjádřit doc. MUDr. J. Krhutovi, Ph.D, as. MUDr. Aleši Petříkovi, Ph.D., a také paní Lucii Hadravové (a firmě Amepra) za podporu a bezchybnou pomoc při organizaci sympozia.

MUDr. Libor Zámečník, Ph.D., FEBU, FECSM

Předseda Andrologické sekce ČUS ČLS JEP

18. 12. 2015 

Kontaktní adresa:

MUDr. Libor Zámečník, Ph.D., FEBU, FECSM

Urologická klinika VFN a 1. LF UK Praha

Ke Karlovu 6,

128 08 Praha

libor.zamecnik@vfn.cz

Střet zájmů: žádný

Prohlášení o podpoře:

Článek vznikl bez podpory, jedná se o nezávislý článek.


Štítky
Dětská urologie Nefrologie Urologie

Článek vyšel v časopise

Česká urologie

Číslo 4

2015 Číslo 4

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy Doporučená témata Časopisy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

VIRTUÁLNÍ ČEKÁRNA ČR Jste praktický lékař nebo pediatr? Zapojte se! Jste praktik nebo pediatr? Zapojte se!

×